Skocz do zawartości

[Prośba o pomoc] Pedały SPD a grupa osprzętu rowerowego


21pirlo21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące pedałów SPD. Czy grupy osprzętu Shimano muszą sobie odpowiadać.

Chodzi mi o to czy np. jeśli rower jest wyposażony w osprzęt z grupy Sora, Tiagra, 105 itp.

to przy doborze pedałów muszę dobrać je z tej samej grupy co mam osprzęt zamontowany w rowerze.

Czy nie muszę na to zwracać uwagi i przykładowo pedały z grupy Ultegra będą pasowały do

roweru na osprzęcie z grupy Tiagra.

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące pedałów SPD. Czy grupy osprzętu Shimano muszą sobie odpowiadać.

Chodzi mi o to czy np. jeśli rower jest wyposażony w osprzęt z grupy Sora, Tiagra, 105 itp.

to przy doborze pedałów muszę dobrać je z tej samej grupy co mam osprzęt zamontowany w rowerze.

Czy nie muszę na to zwracać uwagi i przykładowo pedały z grupy Ultegra będą pasowały do

roweru na osprzęcie z grupy Tiagra.

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

kolega tobo juz ci wyjaśnił jak to działa, to tez już od ciebie zależy jakie chcesz zastosować pedały i ogranicza nas czasem budżet,preferencje(firma jak i rodzaj)i jak sie w ktorych odnajdujemy,znam wiele osob ktore w szosie preferują mtb i nie zamienili by nigdy na klasyczne szosowe(w mtb łatwiej sie chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...