Skocz do zawartości

[suport / korba] Strzelanie i zgrzytanie napędu


Dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od jakiegoś czasu słyszę strzelanie w napędzie. Jest z okolic korby/suportu i tak mam dylemat które to nawala. Wyregulowałem przerzutki, łańcuch nasmarowałem, odkręciłem i oczyściłem suport i tak dziś przy wycieczce znów strzelanie ale zawsze dzieje się to podczas rozpędzania, gdy "stoję" na pedałach i nabieram rozpędu. Jak jadę normalnie to jest względnie cicho, czasem coś się odezwie ale 3/4 trasy spokój.

Jak na mój gust siada suport, a że to jednorazówka (es25) to nie mam jak go rozebrać i przetestować. Widziałem że jeden z Was go rozebrał w którymś temacie ale link nie aktualny i foty nie ma.

 

Korba : SHIMANO ALIVIO M430

suport : OCTALINK ES25

 

Potwierdzacie moją tezę czy może gdzieś indziej szukać przyczyny ? Jaki proponujecie zamiennik (może ktoś coś nowego powie) ? Bo widzę że namiętnie każdy proponuje ten sam model, kosztuje grosze a tak dużej różnicy między nim a modelem es51 nie ma aby płacić 3x tyle. I na 99% pewnie jego wybiorę, ale aby nie było że nie pytałem :)

 

Korzystając z okazji :

  • korba będzie też do wymiany, może ktoś zaproponować coś innego czy odpuścić i kupić ten sam model ?
  • Ktoś wie gdzie dokupić miskę do tego suportu (es25) ? Bo coś nie mogę jej się doszukać. Wszędzie tylko całe suporty w sprzedaży.

 

Dodam że nie tak dawno wymieniałem kasetę i łańcuch więc myślę że przy wymianie korby nie będzie specjalnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki były wymieniane na początku sezonu, wymieniłem też część pancerzy przy okazji. 

Hak sprawdziłem, jest dokręcony.

Powiedz przy okazji co mają linki i hak wspólnego ze zgrzytaniem napędu z okolic korby i suportu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom bardzo dużo,przekonałem się na swoim rumaku :laugh:
Rama jest w środku pusta , i dźwięk doskonale się po niej roznosi , dlatego  mało wprawione ucho może źle zlokalizować dźwięk :)
Co do pancerza i linek - jeśli w pancerze i/lub siedzisko pancerza na ramie dostanie się piasek czy inne ustrojstwo ,to przy  pracy ramy  pancerze z linkami również pracują ,i razem z nimi piasek, co daję  dźwięk podobny do hmm , suchego trzasku(jak zwał tak zwał) który roznosi się po całej ramie.
Oczywiście taka sama sytuacja jest z sterami i sztycą - dlatego zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać to proponuję  czyszczenie i smarowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem, tutaj nie mam co smarować. Co się dało czyściłem na początku sezonu ale suport, prawdopodobnie główny winowajca, jest nierozbieralny. 

Niby można do środka coś psiknąć ale moim zdaniem nie warto. Da to tyle co nic albo naprawdę niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaskanie nie musi być koniecznie z suportu. Proponuję odkręcić pedały, wyczyścić i nasmarować. Moim zdaniem jeżeli mamy trzaski i wyeliminowaliśmy suport to kolej na pedały. Później dopuero, siodełko, linki itp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koło to szybkozłączka, jest dociśnięta na max możliwie aktualnie.
 

jakąś czynność wykonałeś niestarannie

Oświeć mnie co niby źle zrobiłem. Może coś pomijam oczywistego ?
 

suport i tak będzie do wymiany jak pisałem wcześniej ale podpytuje bo może ktoś coś innego podpowie. Jeszcze obstawiałem korbę, ale wszystko jest przykręcone na fula i zero luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...