Skocz do zawartości

[suport] Jaki suport na gwint angielski długość 127,5mm (długość mufy 73mm)


xtomekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym wymienić suport rowerowy na gwint angielski (kwadrat) o długości 127,5mm i długości mufy 73mm. Przeszukałem już różne oferty sklepów i nigdzie nie mogę znaleźć suportu o takim zestawieniu parametrów  :(. Jak jest suport o długości 127,5 mm to jest w połączeniu z mufą o długości 68 mm, a jak już znajdę mufę 73 mm to suport nie ma długości 127,5mm ;/

Czy ktoś wie czy da się kupić suport o takich parametrach? Jeżeli tak to prosiłbym o linki gdzie można taki suport kupić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie czy masz mufę symetryczną czy nie, bo możesz kupić na 68 i będzie, pytanie tylko jaka długość a to zależy w jaki sposób jest mufa zrobiona.

 

Zmierz w twojej konfiguracji, ile mm masz pomiędzy ramieniem korby a widełkami ramy z prawej strony. Nowy suport trzeba dobrać tak by był otyle samo. A ile będzie wystawać po lewej stronie to już sprawa drugorzędna. Ale też nie można przesadzać. Masz skąd wziąć taki suport na 68 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich suportów z mufą 68 mm to jest masa na allegro. Jak mi się uda wkleić zdjęcia to pokaże jaki mam obecnie suport. A jak on leży w ramie to już nie pokaże bo jest wykręcony.

 

http://www87.zippyshare.com/v/mCy9cApt/file.html

 

http://www105.zippyshare.com/v/aJi5Zbya/file.html

 

 

Zmierzyłem dokładnie suwmiarką wymiary to długość osi ma jeszcze głupszy wymiar bo 128,7 mm ;] To nie wiem gdzie ja znajdę takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ma nigdzie suportu takiego jak wkleiłem zdjęcia? Niby niemiecki, Dlaczego nie mogę znaleźć suportu o takich parametrach? Skoro jest tyle rowerów z 3 blatami z przodu to o jakich wymiarach mają one suporty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzisz bo rowerów o szemranej reputacji z mufą 73 jest jak na lekarstwo :P dlatego nie ma najtańszych, suportów na ten rozmiar. Bo raz że to kwadrat, a dwa w rozmiarze do najtańszych korb ...

 

może lepiej korbę zmienić ? Choć wiem ze to tanie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Korzyści poza nie byciem zmuszonym do kombinowania jak suport padnie ? Raczej nie wielkie. Chyba ze to naprawdę badziewna korba ... a właśnie co to za korba? jakiś prowheel? bo z tego co pamiętam każda tania shimano jest na 123mm.

 

 

Przerzutke przednią musiałem przestawić bo zębatki o 2,5mm
A kupiłeś taki sam jak był tylko na inną szerokość mufy, czy może dłuższy, krótszy ?

Odnośnie kwoty, ciężko powiedzieć, można kupić używkę w dobrej cenie, można coś nowego, można coś odjechanego ... można coś najtańszego, można coś lekkiego, każdy wybór niesie za sobą inny zakres finansowy.

 

Określ czego ci trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam korbę identyczną jak z linku wyżej to mam jakieś CW9-XCC SR Suntour.

 

Ogólnie chcę wymienić suport bo od jakiegoś czasu jak naciskam mocniej na pedały (w celu szybszego przyspieszenia mając duży opór) to słyszę jakieś dziwne dźwięki jakby zgrzytanie lub skrzypienie. Jak delikatnie naciskam na pedały utrzymując stałą prędkość po równym terenie lub zjeżdżając z górki to tego dźwięku nie ma. 

Więc stwierdziłem że najprawdopodobniej jest to wina suportu dlatego chcę go zmienić. No chyba że dałem mylną diagnozę i trzeba wymienić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nigdy tego nie słychać od razu. Jak jest ramię za słabo dokręcone, za słabo siedzi na kwadracie, i pod wpływem siły, aluminium sie ubij i z czasem powstaje mały luz który sie powiększa. trzeba dokręcić ramie porządnie ok 50Nm albo i lepiej, byle nie przedobrzyć :P

 

Dowal korbę, jak nie pomoże to pedały albo suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pomierzyłem wszystko i okazało się że mam mufę 68 mm.... kupiłem nowy (tani) suport z metalowymi miskami a nie plastikowymi i postanowiłem go zamontować. Nasmarowałem gwint mufy oraz cały suport i wkręciłem go bez większych problemów. 
Problem mam z korbą i ramieniem lewego pedała. Nie wiem w jaki sposób docisnąć korbę na kwadratową oś suportu tak aby nie było żadnych problemów z przerzutkami. w chwili obecnej widzę że oś kwadratowa suportu nie licuje się z zewnętrzną krawędzią korby ( brakuje jakieś 2 mm). W związku z tym nie mogę w żaden sposób wrzucić najwyższego biegu na przedniej przerzutce ;/ Nie chcę i boję się jednocześnie żeby nie urwać gwintu śruby. 

 

Co mam zrobić żeby to docisnąć?

 

No chyba ze w takiej sytuacji pozostaje mi regulacja mechanizmu przerzutki (zabawa linką, śrubkami i pokrętłem przy manetce).... Dodam że przed wymianą przerzutki chodziły idealnie i łańcuch nie ocierał w żadnej pozycji o mechanizm przerzucający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

wymiary ma te same.
To że jest napisane tyle samo nie znaczy ze jest tyle samo ;)

 

Dokręcić się da, zwłaszcza jak posmarujesz, ostatecznie coś puści, śruba albo ramie korby. To tak ciężko śrubą baryłkową trochę pokręcić ? No chyba ze jej nie masz, to bym mógł zrozumieć niechęć :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie ustawiałem przerzutki wiec nie chce sobie pogorszyć. śrubą baryłkową reguluje sobie ale na maxymalnym odkręceniu łańcuch szoruje o prowadnice ale i tak brakuje zakresu żeby wrzucić łańcuch na największą zębatkę. 

A dokręcanie śrub ramion pedałów już nic nie daję bo już na siłę chyba na maxa dokręciłem a nie chciałbym urwać śruby.

Od czego zacząć regulacje w obecnej sytuacji? Od poluzowania linki przy mechanizmie a potem dopiero regulacja śrubami L i H? Czy może w inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...