Skocz do zawartości

[linki przerzutek] Którą wybrać?


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Standardowe Shimano: http://allegro.pl/zestaw-teflonowych-linek-i-pancerzy-shimano-i5939710861.html
czy przekombinowane zamknięte Jagwire: http://allegro.pl/jagwire-zestaw-do-przerzutek-mtb-ripcord-mck213-bi-i5706979125.html Co myślicie?
Rower Kross Hexagon R6 2015. Czasami wyjadę sobie nim w las, ale głównie dojeżdżam nim do pracy po ścieżkach, ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym wybrał szlifowaną i nierdzewną. Nie bawił bym sie w oblewane teflonem bo to sie nie sprawdza na dłuższą metę, zwłaszcza te shimano. Te złote, strzępią się a później tylko problem.

 

Do Jagwire jestem uprzedzony wiec wole nic nie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zarzuć jakimś linkiem do dobrych linek i pancerzy. Tego jest tak dużo, że już sam nie wiem czym się sugerować, czy ceną czy marką, czy czym... Przecież teflon zmniejsza tarcie, dlaczego takich nie brać? Teflon się wytrze, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja sie stykam raczej z shimano i nawet ich podstawowy model sp41 jest lepszy od chwalonych w niebo jagwire lex. Najważniejsze by linka była szlifowana i nierdzewna. Ja bym polecił coś shimano ale może nie tak fancy jak te w teflonie, bo on jak wspominałem sie zaczyna strzępić.

 

Nie zalinkuje ci bo raz ze szukać mi sie nie chce a dwa ciężko jednoznacznie podać co jest ok. Gore są spoko. Ale za to drogie.

 

Powiem tyle ze u naw w nowych rowerach są montowane pancerze jakieś kij wie co i tylna przerzutka chodzi tak ciężko jak po 3 latach. Zmiana na podstawowy model shimano sprawia zę jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w rowerze fabrycznie Jagwire Lex, zdjąłem linkę tylnej przerzutki do przeczyszczenia pancerzy i linki i przewlekając pancerze po czyszczeniu myślałem, że mnie zaraz ... coś się stanie. Druciki z linki zaczęły się odklejać i kilka godzin czyszczenia poszło sobie w jakieś niefajne miejsce... Potrzebuję czegoś co będzie mi po prostu lepiej chodziło od tego Jagwire Lex, to nie chodziło najgorzej, ale muszę mieć coś lepszego, żeby nie myśleć o tym jak zepsułem sobie rower :D O co chodzi ze strzępieniem się linek teflonowych? Tak same z siebie zaczynają się strzępić? Czyli że mam brać najtańsze Shimanowskie linki, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiście ze nie same z siebie, tam gdzie pracują teflon sie przeciera z czasem i sie strzępi, wtedy juz nie wyjmiesz linki z pancerzy, a na pewno jej już tam nie wsadzisz.

 

Jak chcesz lepiej niż lexy to zwykły sp41 od shimano. Tani i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pancerze, końcówki, wszystko do seta Shimano SP41 na Allegro, ale jak się okazało, że przyślą mi pancerz pocięty na kawałki, a całe mają tylko jakieś Clarksy, to zrezygnowałem.
eb96af3b900edfbcmed.jpg
Wziąłem poszedłem do sklepu  rowerowego, kupiłem linki Shimano, jakiś tam pancerz Promax... Nie wiem ile za sprawą części, a ile tym, że środkowy odcinek pancerza skróciłem i zamiast nie wiadomo po co szpiczastego kąta jest łagodny łuczek, ale biegi lepiej chodzą i lżej niż jak rower był nowy, z Jagwire Lex.

Przed:
ba3ed2912ff7e507med.jpg

Po:
fb615a035b7a77abmed.jpg


Dalej mam problemy z przerzucaniem między 4 i 5 zębatką kasety. Czasami wskakuje normalnie, czasami zero reakcji... Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Od nowości roweru coś takiego mam.
Edit: Tak próbowałem regulować napięcie linki, to nie pomaga. Przymiar do łańcucha 1% jeszcze nie wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdjąłem linkę tylnej przerzutki do przeczyszczenia pancerzy i linki i przewlekając pancerze po czyszczeniu myślałem, że mnie zaraz
W sensie że próbowałeś przewlec jeszcze raz używaną linkę? Każda raz przycięta linka będzie się strzępić i nawet jeśli przejdzie to zniszczy wnętrze pancerza. Tak się nie robi, linki są jednorazowe niezależnie od producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wrzucam bieg na manetce i nic kompletnie się nie dzieje z napędem, nic nie słychać, nic nie robi. Czasami widzę już w domku, rower sobie stoi, na manetce mam 4, a na kasecie 5, czyli dłuższy czas tak jechałem. A czasami wrzuca na kliknięcie. Tutaj kompletnie nie ma reguły, nie ma znaczenia prędkość, nachylenie roweru, kadencja, czy wyboje... Patrzyłem na Allegro i ta moja przerzutka jest chyba przeznaczona do kaset 9 rzędowych, a ja mam 8. To może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...