Skocz do zawartości

[2000zł] Rower crossowy Author Stratos czy Evado 4.0 a może coś innego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)

Planuję zakup nowego roweru, stary 8-letni mtb jest ciut przymały.

Myślałem o rowerze crossowym.

Aktualnie to najwięcej jeżdżę po asfalcie i chodnikach. Rzadko jeżdżę po lesie (prawie w ogóle), już raczej po takich ubitych ścieżkach i raczej tylko kiedy już muszę tamtędy przejechać. Jednakże, czasami jakość asfaltu na niektórych drogach pozostawia wiele do życzenia, tak samo niektóre chodniki.

 

Poniżej przedstawię przykładowe modele które biorę pod uwagę (i są dostępne u mnie w mieście):

-Author Stratos zaproponowano mi taki fajny niebieski (wg. tego co zauważyłem w internecie to chyba jest to rocznik 2015), niestety nie było go w sklepie (do zamówienia). Jednakże przymierzałem się do Authora 20” (też Stratos choć chyba starszy niż tamten) i tu mam pytanie. Odległość między ramą, a kroczem wynosiła 2-3 cm do ramy. Czy to wystarczająco? Według tego co usłyszałem to 20” jest na mój wzrost (180cm). (1900zł).

-Author Stratos 2016 fajny ale około 100zł droższy od poprzedniego (2000zł ten). (Widziałem go w sklepie).

-Kross Evado 4.0 Tu widzę różnicę że ten ma hamulce hydrauliczne.(Widziałem go w sklepie).

Jednakże jeśli macie inne rowerki do polecenia, to piszcie śmiało. Pod uwagę biorę jeszcze Rometa i Meride.

 

Różnice jakie dostrzegam pomiędzy Authorami a Krossem:

- hamulce - (Author) v-brake - (Kross) hydrauliczne tarczowe.

Które lepsze? Ile wynosi ta mniej więcej eksploatacja co roku v-brake, a hydraulicznych tarczowych?

- Mostek - (Author) regulowany - (Kross) nieregulowany.

Czy jednak regulowany jest naprawdę przydatny? W aktualnym rowerze nie mam regulowanego mostka i jakoś daje rade.

- Otwory - (Author) na drugi bidon, dolne mocowanie bagażnika - (Kross) nie widać ich na stronie producenta, lecz na niektórych stronach, zdjęciach i na jednym z filmiku widziałem Evado 4.0 z tymi otworami.

Do roweru nie planuję montować bagażnika, polubiłem jazdę z plecakiem.

Błotników także nie zamierzam na razie montować.

Jednakże fajnie jakby rower posiadał odpowiednie otwory, do montażu bagażnika lub błotników (choć raczej jak już bym montował błotniki to te plastikowe, nie pełne).

- Prowadzenie linek - (Author) zewnętrzne - (Kross) wewnętrzne.

Które lepsze? Czy jak niektóre linki są poprowadzone wewnętrznie to nie będzie przez te otwory do prowadzenia linek wdzierała się woda?

- Opony.

Rozmiarówka opon jest inna? W Krossie jest 1,5" a w Author 42c. Ta opona w Author to ile ma cali? 1,6?

 

Jaka powinna być odległość krocza od ramy w rowerze crossowym?

 

Zakup wyłącznie w sklepie stacjonarnym, nie zamierzam kupować przez internet.

 

Za wszystkie rady dziękuję, gdyż naprawdę jestem w kropce. Zamiast iść, kupić i cieszyć się z jazdy, to wertuję internet i zastanawiam się co byłoby najlepszym wyborem.

 

Jeśli gdzieś popełniłem błąd, z góry dziękuję za poprawienie mnie.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Authorze oczywiście najpierw płacisz za markę, dopiero później za osprzęt :D Nie trzeba być chyba specem, by wiedzieć że w tej samej cenie otrzymasz lepiej wyposażony rower polskiego Krossa czy Rometa.

Hamulce vbrake są łatwe w serwisowaniu dla każego użytkownika, z tarczowymi jest troszkę ciężej, ale można je ogarnąć albo powierzyć odpowiedniemu seriwsantowi. Mostek można przedłużyć za jakieś 30zł dokopując odpowiednią ,,przedłużkę" jeśli na dłuższą metę będzie cię to denerwowało. Wydaje mi się, że Kross posiada odpowiednie mocowania do błotników i bagażnika, skoro widziałem takie w jego wyższych wersjach. Opony zawsze później można zmienić na trochę grubsze/cieńsze, pod asfalt lub teren.

Od dłuższego czasu również szukam czegoś dla siebie i co mogę napisać, to że wszelkie Gianty, Cube, Trek i Authory  w tej samej cenie mają po prostu gorszy sprzęt w środku niż taki Kross czy Romet. Przeważają za to wyglądem, stylistyką i malowaniem. W Krossie nie każdemu może odpowiadać zakrzywiona rama a w Romecie jest jeszcze sporo pracy jeśli chodzi o wygląd roweru. Chociaż wersje na sezon 2016 wyglądają już o wiele lepiej niż poprzednie.

Wiem, że piszę może zbyt ogólnie, ale przecież dziękujesz za wszelkie opinie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross w relacji do cen wcale nie oferuje nic szczególnego pod względem osprzętu. Dobrze wyposażone i tanie "polskie" rowery to Lazaro, Kands, Spartacus, Scud, Remiro, Eries, wspomniany Romet, dalej Northtec i ewentualnie Unibike.

 

W cenie ~2100pln lepszym wyborem od Twoich propozycji jest:

 

http://www.bikko.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-wheeler-cross-lite-640-man-2015-48cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...