Skocz do zawartości

[Rama] MTB HT do 1000 zł do tych oto parametrów i zastosowań


wojtzuch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed wymianą ramy w rowerze, w którym każda część jest inna. Osprzęt w większości zostaje, potrzebuję tylko ramy. Oto czego szukam:

 

1. Hard trail 18 cali plus minus 0,5 cala.

2. Do kół 26-calowych.

3. Do amortyzatora 10-centymetrowego (Rock Shock Dirt 3).

4. Przede wszystkim wytrzymały, niekoniecznie bardzo lekki.

5. Aluminium.

 

Zastosowania:

 

1. Szybkie i miejscami wyboiste zjazdy z najwyżej minimalnym odrywaniem kół od podłoża.

2. Niezbyt szybkie, ale kręte zjazdy po wąskich ścieżkach wśród drzew.

3. Nieuniknione podjazdy.

 

Do górek mam daleko, ale kiepski komfort dojazdu przeżyję, bardziej interesuje mnie sprawność na miejscu.

 

Parametry:

 

Mam 182 cm wzrostu i średnio długie nogi (ok. 86 cm), z drugiej strony mam długą szyję i wysokie czoło, więc i tułów jako tako w normie. Ramiona też normalne (długość po zewnętrznej stronie od zgięcia obojczyka do końca najdłuższego palca to 78 cm). Waga, którą staram się trzymać, to 69-71 kg. Obecny mostek mierzy 10 cm od osi ramy do osi kierownicy, a kierownica (prosta) ma 60 cm. Wydaje mi się więc, że powinienem poszukać czegoś raczej długiego, ale niekoniecznie najdłuższego. Macie jakieś propozycje (dostępne w Polsce)? Jaki konkretnie model i rozmiar będzie najlepszy do tych zastosowań i parametrów? (Wymiana mostka i kierownicy jak najbardziej wchodzi w grę).

 

Moja obecna rama jest już dość staroświecka, a do tego źle dobrana i pod względem wielkości, i geometrii, więc jestem gotów dostosować się do nowej w takim stopniu, w jakim będzie to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...