Skocz do zawartości
  • 0

Samoobniżające się siodełko


Gość Matylda

Pytanie

Gość Matylda

Witam,

 

Posiadam rower kross trans alp od roku.

Był już raz reklamowany z powodu rdzewiejącej kierownicy (miała być aluminiowa a nie była jednak..).

 

Teraz z kolei wystąpił inny problem gdyż siodełko samoczynnie obniża mi się po kilkunastu minutach jazdy. Obniża mi się o parę milimetrów ale jest to odczuwalne gdyż co kilkanaście minut musze stawać by je podnosić do poprzedniej pozycji.

Jest to strasznie uciążliwe i niewygodne bo wpływa na wygodę jazdy.

 

Co mogę z tym zrobić?

Czy to nagminne w siodełkach które można samemu regulować?

 

Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matylda

Obejma jest raczej mocno zaciśnięta.

Zwłaszcza pod koniec zaciskania musze trochę się z nią posiłować. Na pewno nie jest wyrobiona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć do przesmarowania sztycy pasty ciernej (ktoś to polecał na forum, ja nie korzystałem) albo jak już wspomniał Rocky98 wymienić zacisk nie na szybkozamykacz tylko na imbus i to jest najlepsze rozwiązanie. też walczyłem z opadającą (i strzelającą) sztycą i to w nowym rowerze, wystarczyło kupić zacisk na klucz za 20zł z allegro i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matylda

Nie wyświetliły mi się wszystkie posty, także z góry przepraszam za powielanie mojej ostatniej odpowiedzi.

 

Bardzo dziękuję za rady!

Nie chciałabym jeszcze używać zacisku do klucza bo straciłabym gwarancję.

Mower tez jest nowy - raptem parę razy nim wyjechałam i ciągle wychodzi coś nowego do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko u mnie odtłuszczanie sztycy i wew strony rury nic nie dało, u mnie ewidentnie zacisk był niekomprejszyn ;) ale zanim kupiłem rower czytałem wiele razy tekst typu kupujesz cube'a - zamów od razu zacisk ;) 

 

Przy okazji, obecny zacisk na imbus firmy Aest dzisiaj się rozleciał, pękła dolna część ale trzyma się na górnej, ale to moja wina bo za mocno skręciłem :( mam nadzieję że objadę na nim weekend, jakby co to mam jeszcze stary szybkozamykacz... nowy zacisk już zamówiłem, na szczęście zaciski są tanie jak barszcz więc autorowi tematu nie zaszkodzi spróbować, teraz zamówiłem lepszy zacisk Accenta, 26 zł z przesyłką. Nie są to chyba jakieś wielkie koszty odczuwalne na kieszeni.  

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...