Skocz do zawartości
  • 0

ROWER ROMET RAMBLER KID 20 RAMA S


Gość Milena

Pytanie

Gość Milena

Poradźcie proszę :-)

Syn 120 cm wzrostu, 7 lat, dwa wcześniejsze rowery Author, teraz przyszedł czas na rower z przerzutkami. Chcemy dobry, bo mamy 2-ch młodszych synów i po kolei każdy z nich dziedziczy rowery. Z Authora byliśmy zadowoleni, ale niestety teraz kolejny przekracza nasze możliwości finansowe. Czy Romet http://allegro.pl/rowerek-rower-romet-rambler-kid-20-okazja-rama-s-i6163217849.html to rower godny polecenia. Nie chodzi mi o rozmiar, bo powinien być dobry, ale o jakość jazdy, trwałość...

A może rodzice rowerzyści możecie polecić inny, firmowy, do 1000 zł?

Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma bliźniaczego krossa. To wbrew opisowi bardzo ciężki rower!!! Fabrycznie był cięższy niż mój 29er. Syn (134cm wzrostu) miał prob z podniesieniem go po wywrotce. Tylko rama i obręcze są aluminiowe. Wszystko poza stal. Wymieniłem "amortyzator" na sztywny (niestety stalowy bo alu w tym rozmiarze trudno nabyć), sztycę, mostek i kierownicę na aluminiowe i z 1kg jest mniej ale nadal ciężki (i nadal waży z 0,5kg więcej niż mój rower na 29" w rozmiarze L). Podejrzewam, że jeszcze koła wypadałoby zmienić. Tak więc moja rada: jeśli już decydujesz się na ten rower to bierz wersję ze sztywnym widłem - ten uginacz jest ciężki a i tak nie działa jak powinien (brak tłumienia odbicia). 

Rama jest bardzo krótka. Siedzi się na tym jak na krześle - pionowo. Poprzednio jeździł na 18" Puky bez przerzutek ale był cały alu i 2x lżejszy. Na starym Puky robił spokojnie jeden podjazd, który mamy w pobliżu a na tym nie daje rady pomimo świadomego korzystania z przerzutki. Kupiłem bo miałem okazję nabyć w cenie 550zł (półkowa była ~750) ale i tak żałuję, że nie poszukałem używanego roweru firmy takiej jak Kettler, Trek, Specialized itp. które ważą 7-8kg w tym rozmiarze a nie 11,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Milena

Bardzo Ci dziękuję za tę cenną wypowiedź. Właśnie nasz syn to chuchro, 120 cm i waga z jakieś 19-20 kg i wszyscy sprzedawcy w sklepach rowerowych, do których dzwoniliśmy twierdzą, że dziecko roweru nosić nie będzie, więc kilkanaście gramów w tą czy tamtą wpływu nie ma. Mąż teraz jeszcze poszukał i poczytał i poważnie zastanawiamy się czy nie ruszyć zaskórniaków i myślimy nad Giantem, tyle, że nie podaje producent wagi.

 

Droższy z 2016 roku: http://www.giantjeleniagora.pl/pl-pl/bikes/model/enchant.20/24534/89389/#specifications

albo tańszy z 2014 http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-xtc-jr-1-20-bialoniebieski-2014-p-5765.html

 

Ten tańszy wydaje się z opisu dużo cięższy, sprzedawca do którego dzwoniłam twierdzi, że to niezauważalne. Wcześniejsze rowerki właśnie staraliśmy się kupowac takie 8-9 kg i się sprawdzały, tutaj dochodzą przerzutki, amortyzator, więc wydawało mi się że 11,5 kg to nie dużo, a jednak z tego co piszesz to może być problem. Myślę, że mój syn tez może mieć problem z podniesieniem :( Popatrzę jeszcze na Trek i Kettler...Dziękuję!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gianty ogólnie uchodzą za ciężkie (te "dorosłe"). Ten XtC Jr 20 waży 11,7kg (podaję za bikekatalog). Weź pod uwagę, że taki rower będzie ważył więcej niż 50% masy dziecka. To naprawdę spory balast i nie chodzi nawet o możliwość jego postawienia do pionu jak leży ale manewrowość, wjazd pod górkę, hamowanie itp. Załóżmy (czysto hipotetycznie), że sama ważysz np. 60kg i masz rower, który waży 13kg. Wyobraź sobie jak będzie się prowadził jak go dociążysz do 50% swojej masy (np. ładując na niego 12 butelek (2 zgrzewki) po 1,5l wody mineralnej.

Amortyzator w takim rowerze jest tylko wizualnym atraktorem (bez tego sprzedaż zapewne byłaby gorsza) i zbędnym ciężarem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gerwazy

Idąc tym tokiem rozumowania, odpowiedni rower dobrany dla dorosłego człowieka dla prostego rachunku ważącego 65 kg, powinien ważyć ok. 15 kg, co stanowi 1/5 wagi ciała. Idąc dalej, dziecko ważące 18 kg (6-7 latek) powinno mieć rower ważący 3,6 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi zdecydowanie o to, że w przypadku dziecka ważącego kilkanascie czy nawet 20 kg każde pół kg na masie roweru robi dużą różnicę. Tymczasem rynek idąc za idiotyczną modą serwuje dzieciom rowery na grubych (niecieniowanyc) ramach, stalowych komponentach (kierownica, sztyca , mostek, korby, często piasty a nawet obręcze), uginaczach, które są o kant d... potłuc i ciężkich, szerokich oponach z wyraźnym bieżnikiem (gdzie reszta roweru jak i sam rowerzysta w ciężki teren raczej nie wjedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za tę cenną wypowiedź. Właśnie nasz syn to chuchro, 120 cm i waga z jakieś 19-20 kg i wszyscy sprzedawcy w sklepach rowerowych, do których dzwoniliśmy twierdzą, że dziecko roweru nosić nie będzie, więc kilkanaście gramów w tą czy tamtą wpływu nie ma. Mąż teraz jeszcze poszukał i poczytał i poważnie zastanawiamy się czy nie ruszyć zaskórniaków i myślimy nad Giantem, tyle, że nie podaje producent wagi.

 

Droższy z 2016 roku: http://www.giantjeleniagora.pl/pl-pl/bikes/model/enchant.20/24534/89389/#specifications

albo tańszy z 2014 http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-xtc-jr-1-20-bialoniebieski-2014-p-5765.html

 

Ten tańszy wydaje się z opisu dużo cięższy, sprzedawca do którego dzwoniłam twierdzi, że to niezauważalne. Wcześniejsze rowerki właśnie staraliśmy się kupowac takie 8-9 kg i się sprawdzały, tutaj dochodzą przerzutki, amortyzator, więc wydawało mi się że 11,5 kg to nie dużo, a jednak z tego co piszesz to może być problem. Myślę, że mój syn tez może mieć problem z podniesieniem :( Popatrzę jeszcze na Trek i Kettler...Dziękuję!!!

 

Jaki rower zakupiliście ?

 

Muszę kupić rower dla dziecka (5,5 roku, 125 cm wzrostu) i zastanawiam się, czy kupić teraz (jakieś wyprzedaże) czy kupić wiosną. Zastanawiam się nad ROMET RAMBLER KID 20" model 2015 rama M.

 

 

Może coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...