Skocz do zawartości

[sztyca] Karbonowa na 100 kg? Jest taka?


Slayer666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po mostku czas na sztycę. Szukam jakiejś sztycy 31,6 350mm. Obecnie ważę 97 kg ale doliczyć plecak to wychodzi 100-101kg. Czy jest jakaś cięższa karbonowa sztyca która to wytrzyma? Jeśli nie karbonowa to jaką byście polecali? Moja obecna zwykła Ritchey waży 287g z jarzemkiem więc chciałbym żeby nowa była jednak lżejsza i miała jarzemko które się nada do prętów karbonowych.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Thomson Elite lub Masterpiece. Masterpiece sprawdzone pod rowerzystą z wagą w okolicach 95 kg z gratami mimo ograniczenia do 90 kg. Elite nie ma żadnego ograniczenia wagowego. Elite waży cirkaebałt 230 gramów,Masterpiece- 190 gramów.

Ewentualnie Syntace P6 Hiflex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale przy 100kg masy własnej chcesz zbijać kilkadziesiąt gram na sztycy?

 

 

Nie obrażam się ;] Ale chodzi ci o to że ciężsi zawodnicy nie powinni odchudać rowerów czy o to że założyłeś że mam nadwagę lub nawet że jestem otyły?

Otóż przy wzroście 193 cm i po prawie 10 latach siłowni ważę ile ważę. Jednocześnie odchudzam rower i stopniowo siebie. Już teraz mam widoczne mięśnie brzucha więc nie jest chyba ze mną aż tak źle....

Na koniec sezonu mam zamiar ważyć 93-94 kg bo nie chcę za dużo mięśni spalić.

 

Natomiast głównym powodem wymiany sztycy jest po części zbicie wagi tej sztycy i możliwość zamontowania lżejszego siodełka z prętami karbonowymi. Razem da to ze 200 g mniej. To juz coś.

 

Dziekuję wszystkim za propozycje.

 

Czyli wszystkie te wymienione sztyce obsłużą pręty CarboKeramic 7mm x 9mm z siodełek Selle Italia?

 

Sztyca Eastona mnie kusi bo już mam widelec carbonowy Eastona i by pasowały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o to że ciężsi zawodnicy nie powinni odchudać rowerów

Osobiście uważam że ogólnie u nie-prosów odchudzanie roweru to sztuka dla sztuki (ew. zabawne hobby). Te 200g to mniej niż dwa promile masy zestawu rower + ty. Jeżeli jeszcze wymaga to ślizgania się po granicy deklarowanej przez producenta wytrzymałości sprzętu (pal licho sztycę, ale jaki jest deklarowany limit twojego węglowego siodła?) to zbliżamy się do proszenia się o wypadek, a w najlepszym wypadku wracania do domu stojąc w pedałach.

W "Manii lekkości" by mnie zjedli, ale to nie ten dział, mogę mówić co myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zabawne hobby ale zawsze hobby ;] Ale popatrz że wracając do domu na stojąco można niezły trening zrobić ;]

 

Limit dla siodła Flite Kit Carbonio Flow to ponoć 100 kg ale i ciut ciężsi jeździli, jak się zepsuje to trudno.... no risk no fun ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca bontrager rxxxl jest ze średnica 31,6 i długością 400 mm. Nie widziałem jak do tej pory zadnej uszkodzonej a spektrum wzrostowe i wagowe użytkowników do ponad 2 metrów i grubo ponad 100 kilogramow. Tylko kup oryginał u autoryzowanego sprzedawcy, nawet jeśli kosztuje :) podroby tych sztyc sa jednymi z najpolularniejszych wiec zadne allegro czy ebaye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słabo dostępny ten bontrager bo coś nie mogę znaleźć.

 

W tłumieniu drgań jest jakaś minimalna różnica między karbonową sztycą a aluminiową?

 

Ponawiam też pytanie: Czy wszystkie te wymienione sztyce obsłużą pręty CarboKeramic 7mm x 9mm z siodełek Selle Italia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość od treka że nie produkują już sztyc Rxxxl, teraz najwyższym modelem są sztyce XXX które trzeba specjalnie zamawiać, z offsetem 0 ma być w połowie czerwca w cenie 879 zł.

 

Nie no tyle czekać nie będę i wolałbym tyle nie wydawać na sztycę. Chyba wezme jednak Thomson Elite....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz rower i jakie koła.

 

Ale tak na poważnie, to zamiast kupować sztycę za np 1000zł... wspominany Syntace P6 Hiflex pewnie jakoś tyle kosztuje... te głupie 50g, będzie łatwiej zaoszczędzić nawet na oponach/przejściu na bezdetke... czy szprycach cieniowanych 2g/szprycha, gdy mamy 56 szprych * 2g daje nam aź 112g ;) a taka szprycha to koszt 3-4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz rower i jakie koła.

 

Ale tak na poważnie, to zamiast kupować sztycę za np 1000zł... wspominany Syntace P6 Hiflex pewnie jakoś tyle kosztuje... te głupie 50g, będzie łatwiej zaoszczędzić nawet na oponach/przejściu na bezdetke... czy szprycach cieniowanych 2g/szprycha, gdy mamy 56 szprych * 2g daje nam aź 112g ;) a taka szprycha to koszt 3-4zł.

 

Opony już mam lekkie a szprychy cieniowane - sapim race. Na przyszły miesiąc jednak zmieniam przednie koło na 24 przód i szprychy SAPIM CX-Ray tylko mam dziwną kolejnośc wymiany ;]

 

Chciałem wygodniejsze siodło zakupić a moja sztyca ma lipne jarzemko i wygląda jakby przeżyła wojne więc też musze wymienić a skoro tak to już wymienić na jakąs fajną i dosyć lekką ;]

 

Niestety w sklepie w którym chciałem zamówić siodło SELLE ITALIA Flite Kit Carbonio Flow okazało się że go faktycznie nie mają więc zamówię na razie Selle Italia Flite Friction Free Flow z tytanowymi prętami i przetestuję. Ciekawe czy faktycznie takie dobre to siodło i nie będzie żadnych otarć. Do tego sztyca Thomson Elite i będzie bezpiecznie ;]

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten limit 91 kg na Masterpiece jest pewnie podany na maksymalnym wysuwie. U mnie sztyca aż tak nie wystaje z ramy więc powinno wytrzymać ;] Trzeba zaryzykować ;]

 

Poleci ktoś przy okazji zacisk sztycy który to utrzyma? Taki wytrzyma?

http://allegro.pl/kcnc-zacisk-sztycy-road-pro-sc9-34-9mm-12gr-24h-bs-i5953193228.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...