Skocz do zawartości

[kaseta] jaka kaseta będzie pasować?


roverr

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam szosę na shimano sorze, tylna przerzutka tiagra. Kaseta też shimano jakaś... shimano hyperglide CS HG50-9, ale mam już ją zajeżdżoną i chcę wymienić na nową + nowy łańcuch, mam 9 rzędową z przodu 3 rzędy, jaką byście polecili? DO tego będą regulowane przerzutki (dopiero zaczynam) oraz muszę naprostować klamkę, ktoś powie jak to dokładnie zrobić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaseta to deore szosowa, a przy 9 rzędach, gdzie 10 powoli umiera, ciężko dostać cokolwiek dobrego. Tak kaseta jest ok, i pewnie kup taką samą, chyba ze znajdziesz coś lepszego. Były SLXy 11-28, możesz sobie taką wsadzić. 11-28 to teoretycznie max kaseta jaką obsługuje szosowa przerzutka z krótkim wózkiem.

 

Łańcuch to dowolny, C9 najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odnośnie korby to masz różnice wizualną, finansowa, i wagową. Tyle. Ja sam robiłem test i wsadziłem kasetę 11-30 do 105tki (5600), gdzie wcześniej była 12-27, bez zmiany łańcucha, weszło na styk ale działa dobrze. Z tym ze ja mam korbę 46/34 a nie 50. Ale to powinno zadziać tak czy inaczej. Wiec 11-30 na max jaki da sie wstawić do szosowej shimano z krótkim wózkiem, choć dokumentacja techniczna podaje chyba 25t.

 

Kasetę możesz wsadzić sobie dowolną, dura ace, sora, to nie ma wielkiego znaczenia, ważne byś dobry łańcuch tam dał, bo inaczej co nie wsadzisz, zniknie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie myślałem, żeby ewentualnie pod tylną przerzutkę robić wszystko, albo dozbierać hajsów i zamienić na ultegrę wszystko ale w czarnym kolorze (do białej szosy), ale skoro tak to na razie wrzucę sam taką samą kasetę jak miałem (12T i na kolejnym ząbki pisze HC) i łańcuch jaki byś w takim razie polecił? obecnie mam hg jakiś, 114 ogniw ale już ich jest 112 :P pisałeś o C9, przy nim zostać ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak chcesz ultegre polecam 6600, stara ale jara, świetna przerzutka. Ale tylko srebrna chyba była. łańcuch ... ja tam założyłem do 9rzedowej kasety jaką obecnie posiadam 6701 ultegre na 10 sp, bo taki miałem pod ręką. Ja ci poleciłem C9, to najlepszy sh*t jaki możesz dostać do 9 rzędowego napędu, drogi c prawda ale dobry.

 

Coś taniej to już np kmc x9.97 czy tym podobne sa podobno dobre. Można poeksperymentować z łańcuchami do ebików, mają być wytrzymalsze ale tez i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie zakupie jak radzisz :) jeszcze ostatnie dwa pytanka, shimano ptf lube będzie dobry do smarowania?

i drugie pytanie, jak wyprostowac klamke? bo sie przewrocil rower i mi lewa klamka do wewnatrz poszła, odchylam gume i gdzie i czym (imbus/srubokret) pokrecic zeby sie poluzowala i wyprostowac ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem dokładnie jak jest w tym modelu, w starszych 105 odchyla sie tylną cześć. W starszych np tiagrach jakie ja mam klucz wprowadzą sie pod gumę od przodu, od zewnętrznej strony manetki, nawet śa prowadnice zrobione. Tak samo jest też w najnowszych Dura ace. Odchyl przednią cześć to zobaczysz. Będzie tylko jedna śruba na imbus 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...