Skocz do zawartości

Piasta tył shimano deore fh-m530 i występujące luzy na ośce po skręceniu i skontrowaniu


dawid9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, rzadko kiedy już jeżdżę na rowerze z racji tej serwis był robiony kilka lat wstecz, kiedyś co sezon. Wszystko rozłożone na części pierwsze i złożone. Problem dotyczy piasty tył shimano deore fh-m530 rozłożyłem, wyczyściłem, nasmarowałem, na pewno dobrze złożyłem, konusy dokręciłem mocniej, aby wszystko się ułożyło następnie luzowałem aż będzie lekki luz, skontrowałem, skasowałem luzy i po założeniu koła na ramę jest luz boczny, więc koło z powrotem na stół i dokręciłem trochę nakrętki, palcami kręcąc nie wyczuwałem luzu jednak po założeniu na ramę nadal luz problem polega na tym że jak już uda mi się skasować luz to ośka ciężko się obraca... Wszystko proste, piasta nie ma wżerów, ani nakrętki. Drugi problem to odgłosy dochodzące z koła po mocniejszym napompowaniu koła, piasta jak wyżej, szprychy no name, obręcz remerx jumbo etrto cz 559 X 23, opona jakaś chińska 2.5 szerokości, nawet jak palcami ruszam szprychy to tak jakby strzela, czy problemem mogą być słabe szprychy ? albo ruszające się mocowanie szprych w obręczy ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...