Skocz do zawartości

[opony]Nowe opony na miasto czy nowy ... rower


Colonel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zastanawiam się nad zmianą opon do swojego 29er - ponieważ kedny honey bager nie toczą się jakoś lekko po asftalcie zaczynam zastanawiać się nad zakupem jakich semislicków typu maxxis wormdrive. Ewentualnie druga opcja to kupono nowego roweru dedytkowane tylko i wyłącznie na asfalt - http://allegro.pl/rower-romet-mistral-urban-23-i6192332649.html Minus posiadana dwóch kompletów opon to rezygnacja z tubless co nie do końca mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić jeszcze Maxxis Crossmark. Opory toczenia porównywalne do RK i SS, tak samo trakcja. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to nie mogę za wiele powiedzieć, na razie maja przejechane około 1,5 - 2 tysiące kilometrów i bieżnik nawet się nie przytarł. Laczków póki co zero, na RK miałem przy podobnym przebiegu 2, na SS przez 12k km dwa laczki :D Wszystkie wymienione opony toczą się bardzo lekko na asfalcie jednocześnie zachowując w terenie wszystkie cechy opony terenowej. Dodatkowy atut to mnogość rodzajów i rozmiarów tych opon. Warto tylko nadmienić, że wszystkie 3 modele są raczej na suche warunki.

 

RK - Continental Race King

SS - Schwalbe Smart Sam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te Kendy które ma obecnie autor tematu, opony typu Smart Sam czy Crossmark nie spowodują raczej efektu wow. Race King w wersji Race Sport ze względu na niską wagę byłby odczuwalnie szybszy, ale patrząc na cenę to szkoda takiej gumy na asfalt. Rower za tysiąc złotych to kaszana wiec najlepiej byłoby wydać ta kasę na drugi komplet porządnych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...