Skocz do zawartości

[widelec] wymiana rury sterowej widelca szosowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem całkiem przyjemnej wagowo, choć lekko wiekowej szosówki. Bardzo ją lubię, a już w szczególności że na 1 rzut oka się nie wyróżnia. Zamarzył mi się ostatnio widelec karbonowy do niej, no ale jak to w antykach-rura 1" długa na 24-26cm.

Wiem że użytkownik Activia przeszczepiał rury w amortyzatorach, ale czy jest wykonalny przeszczep po pierwsze z 1 1/8" na 1" a po drugie z karbonowej korony? 


Pytanie wychodzi stąd, że widelce karbonowe 1 1/8" z alu/stalowymi sterówkami chodzą po 300-400pln a ich odpowiedniki 1" nie występują, lub kosztują majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś, 1" to antyk... a jakiekolwiek akcesoria kosztują podwójnie, bo sporo jest poszukiwaczy zabytków...

 

 

Ze względu na odmienność konstrukcji i dużo wyższy poziom bezpieczeństwa powinieneś już dawno przejść na nowszą ramę i stery A-HEAD.

 

Jeżdżenie na 1" jest - moim zdaniem - proszeniem się o kłopoty tak samo jak kombinowanie z rurą sterową.

 

Edytowane przez speed_maniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie na 1" jest - moim zdaniem - proszeniem się o kłopoty tak samo jak kombinowanie z rurą sterową.

Chyba żartujesz...

Od roku jeżdżę na 25 letnim rowerze szosowym z rurą 1" i się nic nie dziej... 

Wielu ludzi z forum jeździ jeszcze starszymi rowerami i jakoś nikt nie pisze o jakiś kłopotach z rurą 1" :whistling:

 

@@MMMAAACCC7, Dlaczego nie napiszesz do @? On na pewno będzie  wiedział czy da się to zrobić...

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stery bezgwintowe na 1".

Powiedziałbym, że jeżdżenie na sterach z gwintem to proszenie się o kłopoty - ale wynika to głównie z tego, że teraz nie robi się dobrych sterów na gwint... Jak dorwiesz jakiś dobry zabytek to do amatorki jest bezpiecznie.

Prawda jest taka, że tylko gwint to ZUO a i tak dobiera się sprzęt do zastosowania, szosoturystyka nie ma takich obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne moje stery to kompletne i w bardzo dobrym stanie shimano 600. 

 

Do Activii pisałem, ale brak odzewu na razie.

 

 

a po to między innymi szukam możliwości osiągnięcia widelca karbo ze sterówką 1", by przejść na ahead..

 

Żadnej wiadomości od ciebie nie dostałem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...