Skocz do zawartości

[sztyca] obniża się sama


RAq11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z samo obniżającą się sztycą o 2-3 cm. Otóż, tak z miesiąc temu wrzuciłem troszkę towotu (wiem...) bo mi coś skrzypiało i w ogóle, bo zaradny pan serwisant kiedys rzekomo też tam troszkę wpuscił i to skrzypienie przestało się ujawniać. No i tu jest problem, bo wytarłem tą sztycę trochę a i tak zawsze centymetry idą w dół, no i jest to bardzo męczące, bo po 4-5 km pauza i podnoszenie... Wszystko jest git ze srednicą, wiec to odrazu odpada. Jakiś pomysł jak to zniwelować/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca aluminiowa np. w stalowej ramie powinna być smarowana, bo inaczej grozi jej totalne zapieczenie. To że siodło zjeżdża to wina kiepskiego zacisku, tak jak pisze @Hetman. Pewnie jest jakiś nędzny szybkozamykacz. Wymień na śrubkowy i dokręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko daj znać jak ci zacznie strzelać (odgłos podobny do pękającego aluminium więc nie wystrasz się :P ) ja miałem problem z chowającą się sztycą więc odtłuściłem i było ok, po krótkim czasie zaczęło strzelać więc przesmarowałem sztycę ale i tak chowała się mimo dokręcania na chama... i tak w kółko, albo się chowała albo strzelało. Zamówiłem z allegro zacisk na imbus (firmy Aest) za 14.99 + przesyłka, dokręcam lekko, sztyca przesmarowana, zero chowania się, zero trzasków. Mogłem od razu zamówić nowy zacisk, straciłem tylko nerwy i czas na treningach. 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...