Skocz do zawartości

[suport] Kompatybilność


KaroPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Eeee pasować będzie :D I dziłać także. Gorzej z reszta, bo przerzutka i reszta napędu prawdopodobnie nie będzie działać poprawnie :D Korba natomiast będzie :D Będzie się kręciła tak samo jak na poprawnej długości osi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie. Linia łańcucha będzie zła i może nie działać prawidłowo

Nawet nie wiesz co to za korba i ile mm wynosi jej linia łańcucha przy wkładzie 123mm, a stanowczo twierdzisz, że działać nie będzie. Przy 50mm zmiana wkładu o 5mm da przesuniecie linii łańcucha o 2,5mm. To niewiele i jest szansa, że wszystko dobrze zadziała o ile kolega nie stosuje bardzo grubych opon, widełki zmieszczą tak przesunięte zębatki i ogarnie to przednia przerzutka (da radę się złożyć bardziej o te 2,5mm). Bez eksperymentalnego sprawdzenia nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, ale zważywszy na ceny wkładów, można zaryzykować taką zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko zależy, bo sa przerzutki co przy poprawnym suporcie już sa tak blisko ramy ze ledwo sie je da wyregulować, skróć daytans o 5mm ... i nie wyregulujesz.

 

Da sie to oczywiście ogarnąć, ja dałem rade wyregulować przerzutkę na suporcie ponad 1cm krótszym. Fakt, musiałem tu i ówdzie podciąć, podpiłować i ponaginać ale działało :D względnie dobrze.

 

Weźmy pod uwagę że klatka przedniej przerzutki porusza się po łuku a nie w lini prostej. odsunięcie o 5mm, spowoduje przemieszczenie wytłoczeń do wrzucania i zrzucania łańcucha. Czy przesunięcie będzie juz za duże i będą problemy, czy mieści sie w granicy, okaże się po zamontowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bez przesady januszu dyskusji. Jak by wszyscy tak myśleli, to byśmy ciągle w jaskiniach żyli. Bo producent powiedział...Shimano pisze na swoich produktach shimano chain only i co ... urwało sie komuś coś przez to ? na heblach shimano oil only często sie zdarza. itd ...

 

Fakt ze to będzie działać gorzej. Ale np już dla kasety 7 rzędowej będzie dobrze, lub prawie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ale ja już dawno napisałem że tak być nie powinno i raczej nie będzie to działać poprawnie. Teraz sie teraz odniosłem do Bo producent przecież napisał...To co pisze producent jest naprawdę mało ważne, to z czym może a z czym nie może działać i w jaki sposób. Na tym forum już wiele razy udowodniono ze to co napisali producenci należy przez grube sito siać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...