Skocz do zawartości

[wypadek] Problemy ze wzrokiem! erozja oka, pomocy :(


_kinga_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dwa tygodnie miałam "wypadek" na zawodach mtb, gałązka sosny uderzyła we mnie i rozcięła mi oko (gałkę oczną konkretnie) .... byłam oczywiście u lekarza, dostałam maść z antybiotykiem, ponoć w ciągu tygodnia miało się zagoić. I myślę nawet, że się zagoiło :P
Ale, cały czas mam problemy z ostrością na tym oku, widzę nie wyraźnie!!!
Czy ktoś miał kiedyś taki wypadek i potrafi odpowiedzieć jak długo mogę mieć problemy z ostrością?????
[Nie chcę płacić kupę pieniędzy, żeby okulista powiedział mi np., że to normalne i nie mam się czym martwić .... :/ a jakie są terminy w nfz nikomu tłumaczyć nie muszę ;)]
Pozdrawiam
I nie wsiadajcie na rower bez okularów! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są terminy w nfz nikomu tłumaczyć nie muszę

 

Są takie, że tego samego dnia się dostaniesz lub w ciągu tygodnia. Poznań duże miasto i na pewno gdzieś się znajdzie wolny termin.

http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/ (nie wiem na ile wiarygodne te dane)

 

 

I nie wsiadajcie na rower bez okularów!

 

Pomaga ale nie gwarantuje. Znam pechowy przypadek, gdzie gałąź się zawinęła o kask i pod okulary weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie.... heh ... szukam tu kogoś, kto miał taki albo podobny problem i mógłby mi pomóc

 

Miałem kilkudniowe problemy ze wzrokiem po wywrotce kajakiem i niezłej wirówce na bystrzach na rzece Św. Wawrzyńca w Kanadzie (m.in. 2 wybite zęby itd). Ale dwa tygodnie problemów ze wzrokiem to już nie żarty. Więc: albo masz zaufanie do swojego okulisty, albo nie masz... Jak coś, to służę namiarami do fenomenalnej okulistki w Warszawie (ale to już na priva).

 

pzdr

Fawlty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie, że tego samego dnia się dostaniesz lub w ciągu tygodnia. Poznań duże miasto i na pewno gdzieś się znajdzie wolny termin.

http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/ (nie wiem na ile wiarygodne te dane)

 

 

 

Pomaga ale nie gwarantuje. Znam pechowy przypadek, gdzie gałąź się zawinęła o kask i pod okulary weszła.

Heh, terminy koszmarne :( ....strona ciekawa, dzięki wielkie :)

Miałem kilkudniowe problemy ze wzrokiem po wywrotce kajakiem i niezłej wirówce na bystrzach na rzece Św. Wawrzyńca w Kanadzie (m.in. 2 wybite zęby itd). Ale dwa tygodnie problemów ze wzrokiem to już nie żarty. Więc: albo masz zaufanie do swojego okulisty, albo nie masz... Jak coś, to służę namiarami do fenomenalnej okulistki w Warszawie (ale to już na priva).

 

pzdr

Fawlty

Kurcze :( 

Do stolicy troszkę mi daleko ;)  Muszę poszukać coś bliżej :D

Ale bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w złą stronę zmierza nasz kraj gdy żałuje się 100pln na wizytę u lekarza, w przypadku takiego organu jakim jest oko :/

 

Nic dodać, nic ująć. Ale widać Koleżanka jest twarda, to może jedno oko jej wystarczy, a przy tym oszczędzi na wpisowe na kolejny maraton, także tego, rozumiemy... :(

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Miałem kilkudniowe problemy ze wzrokiem po wywrotce kajakiem i niezłej wirówce na bystrzach na rzece Św. Wawrzyńca

 

hmm - czyżbyś nie opanował tzw "eskimoski" czy to po prostu był pierwszy taki spływ w Twoim życiu? :P

co do tematu - autorka wysłała zgłoszenie o usunięcie tematu bo ponoć hejt ją tu spotkał. Ja tu jednego nie rozumiem - czy oko to jest ząb mleczny w miejsce którego wyrośnie nowy???
Gdybym miał stracić oko i nie miał pieniędzy, to sprzedałbym nerkę ale na leczenie bym uzbierał. Pracowałem z ludźmi którzy stracili wzrok i sporo się na ten temat nasłuchałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć w ciągu tygodnia miało się zagoić.

 

To znaczy że jak sienie zagoiło to miałaś iść do okulistki.

 

Szkło w oku około 5dni od wyjęcia całkowie wyleczenie a po około 2h lekarz sprawdzał czy jest poprawa.

Żar w oku i poparzenie po 2 dniach lekarz kazał się zgłosić gdyby nie wróciło widzenie i oczywiscie kontrola po tygodniu.

Gdyby nastąpiło jakiekolwiek pogorszenie natychmiast do kontroli.

 

 

Oko jest jednym z najszybciej regenerujących się organów. Ale i degradacja następuje niezmiernie szybko.

Czas jest kluczowy bo jak się pojawią zmiany czy zbliznowacenia to tylko operacje które nie są ani łatwe ani przyjemne ani bezpieczne.

Nie wyraźne widzenie z powodu uszkodzenia jest często niekorekcyjne (będziesz ślepa. )

 

 

Oczy leczy się natychmiast. Jak nie ma poprawy to się reaguje jak najszybciej.

Ja od mojej okulistki dostałem z######.... bo w niedzielę rano obudziłem się niewyraźnie widząc. Wiec w poniedziałek zadzwoniłem...

Na CITO kazała sie zgłosić i okazało się że ma  początkową fazę zapalenia nerwu wzrokowego.

Podobno do nieodwracalnych zmian dzieliło mnie kilka godzin....

(tu też po kilku h od podania leków zaczęło się poprawiać na drugi dzień widziałem)

 

Terminy?

Dzwonisz do okulistki i mówisz że jest tak i tak i że widzisz coraz gorzej.

Przyjmą odsiedzisz w poczekalni swoje ale cię przyjmie. Nie? Idź gdzie indziej nie idź na pogotowie albo dzwoń do NFZ.

 

Po drugie gdzieś u okulisty byłaś. Więc idź tam na kontrolę na nie nie ma długich terminów.

 

Nie pier... że ktoś tu hejt uprawia tylko IDŹ DO OKULISTY. RANO.

 

Tak na marginesie to okulista to wydatek do 1000zł z leczeniem na kilku wizytach  lekami.

Operacja oka kilkadziesiąt tyś....

Skalkuluj.

 

 

PS

 

Gdzie byłaś z tym okiem? Na SOR poszłaś czy do prywaciarza i po jakim czasie od uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...