Skocz do zawartości

[wymiana napędu] Triban 300 wymiana napędu


Sieniek

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku kupiłem Tribana 300. Od tego czasu cały napęd zdążył się zużyć (szacuję przebieg na 2000-2500km).

 

Do wymiany kwalifikuje się:

- przerzutka przednia,

- korba

- łańcuch

- kaseta

 

Gdzieś przy korbie mam luz (trzeszczenie przy mocniejszym pedałowaniu), więc możliwe że również suport.

 

Jakie części/grupę polecacie? Rower służy mi do dojazdów do pracy, również w trudniejszych warunkach i okazjonalnych, niedalekich wypadach przy dobrej pogodzie. 

 

W MTB mam 2x10 i w szosie też bym się zdecydował na ustawienie 2x?. Budżetu nie mam mocno ograniczonego, ale wydaje się, że Sora to max co warto inwestować w ten rower (mylę się?).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części w tym tribanie są z plastiku? Naprawdę trudno uwierzyć, że po przejechaniu 2,5 kkm cały napęd jest do wymiany. Ja bym najpierw sprawdził czy łańcuch nie jest wyciągnięty i czy przerzutki są dobrze wyregulowane. Skrzypienie to może ale nie musi być suport - zanim go wymienisz sprawdź łożyska pedałów, ew. dokręć ramiona korby oraz ew. wyczyść i przesmaruj sztycę w ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na bank jest rozciągnięty, pytanie czy warto montować nowy na (częściowo?) zużytą kasetę?

 

Korbę chciałbym wymienić nie tylko że jest trochę zużyta, ale też lekko krzywa (podobno wada fabryczna w Tribanach 300) i zmienić na 2-rzędówkę.

 

Mogę sprawdzić nowy łańcuch na starej kasecie i korbie. Jaki łańcuch możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...