Skocz do zawartości

[opony 28"] Jakie opony do Crossa?


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę wymienić opony w rowerze mojej narzeczonej. Rower to Kellys Clea 90 gdzie standardowo zamontowane były opony Innova 700x38C. Wymagają one już wymiany i zastanawiam się nad czymś co sprawdzi się w lekkim terenie leśnym, czyli ubite ścieżki trochę piachu, a czasami nawet błota i nie będą głośne na asfalcie. Mam dwa modele, które biorę pod uwagę. Pierwsze to trochę węższe od obecnych Continental Cyclocross Race 700x35C, a druga to Schwalbe Smart Sam 28x1.60. Używa ktoś tych opon? Może warto wziąć pod uwagę jeszcze inne. Będę wdzięczny za rady i sugestie.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schwalbe smart sam 28x1.60 jeździłem bardzo długo i byłem zadowolony z tych opon, przy czym przy mojej dość sporej wadze nie była jakaś cicha. Mimo wszystko polecam smart samy w lekki teren się sprawdzą. Jak jeszcze miałem crossa to nawet na 1.75 startowałem w mazovii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę terenu w tym delikatny piach to raczej idź w szersze opony. Moja żona obecnie w crosowym ma land cruisery 1,75 (jeszcze te sprzed 2016) i dają radę w takim terenie o którym piszesz a nawet szutry, żużlówki jak i całkiem kamieniste trasy na tym jeździ. Po asfalcie praktycznie bezglośne. Swego czasu jeździłem po lasach i piachu na balonach typu big apple czy big ben i dopóki nie było kamieni czy grubego żwiru dawały radziły sobie nie gorzej niż niejedna opona typowo mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei naczytałem się o ułomnej bocznej wytrzymałości (czy wręcz jednorazowości) conti ale mając fabryczne XK RS 29x2,2 stwierdziłem, że dopóki się nie rozlecą będę jeździł. Zdarza się, że wypadam na dość mocno kamieniste trasy gdzie kamienie mają ostre brzegi. Miałem kilka sytuacji gdzie mając gdzieś z tyłu głowy to co ludzie piszą, byłem przekonany, że to już koniec (np. uślizg tylnego koła po ostrej krawędzi takiego "kamyka")  te jednak trzymają się dalej. Póki co (~1000km) jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo z Conti jest tak, że albo się kocha, albo nienawidzi. Jak się trafi udana sztuka, to opony świetne. Sam miałem Cyclocrossy Speed i nachwalić się nie mogłem. Teraz siedzą u żony, która też nie narzeka. No ale wspomniany wątek pokazuje, że nie każdy ma tyle szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Również potwierdzę na przykładzie znajomego w Krossie Evado, SS 1.75 weszły bez problemu

Mogę prosić o więcej szczegółów:

- jaki model tego Evado ja mam 4.0 z 2015

- ile luzu zostało z tyłu (może dysponujesz jakąś fotką ?)

Bardzo mnie to interesuje bo mam zamiar zamontować te SS ale martwi mnie szerokość trójkąta na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cross crossowi nierówny o ile z przodu to się nie martwię to akurat modele Evado mają taką konstrukcje że tylny trójkąt mocno się zwęża ku górze i nie wiem jak się tam zachowa wyższa szersza opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Potrzebuje zmienić land cruiser 700x35c na coś w tym rozmiarze lub max 40c na przednie koło bo dzień po dniu łapie pany a oponka ma jakieś 2-3 lata i starciła swoje właściwości ważę 80kg

Jazda 70% asfalt 30% teren 

cena do 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerach MTB często stosuje się różne opony na przednich i tylnych kołach. Zastanawiam się czy do roweru Crosowego jest sens założyć na przód Schwalbe Smart Sam 28x1.75 a na tył CONTINENTAL Cross Ride 700x42c ( szersza mi na tył nie wejdzie ).  Czy taka kombinacja opon i bieznika ma sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W rowerach MTB często stosuje się różne opony na przednich i tylnych kołach. Zastanawiam się czy do roweru Crosowego jest sens założyć na przód Schwalbe Smart Sam 28x1.75 a na tył CONTINENTAL Cross Ride 700x42c ( szersza mi na tył nie wejdzie ). Czy taka kombinacja opon i bieznika ma sens ??

Smart Sam na przód moim zdaniem mija się z celem. Ta opona nie trzyma w głębokim piachu a min. o to chodzi na przodzie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...