Skocz do zawartości

[trick] Jazda na przednim kole.


duchwg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam pytanie jak zrobić trick, że jadne na przednim kole na tylne uniesione jest w górze. Posiadam V-breki i rower Hexagon V4. Nigdy nie moge wyczuc hamula. Zawsze albo za mocno albo za słabo. Liczne na jakieś rady.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczucie hebla to trudna sprawa.Na wstepie powiem ci to zeby z przodu nie bylo krzywe kolo bo mozna wyjabac nieciekawie :025: Na poczatku nabierz srednia predkosc 10-20km/h i wcisnij hebelek (ale nie ma maxa) jak juz poczujesz ze kolo jest w gorze zaczyna sie walka o to zebys nie polecial na ryja,jak czujesz ze jestes w niebezpiecznej pozycji,odpusc hebla kiedy poczujesz ze kolo prawie dotyka ziemi wcisnij mocniej hebel.Tego nie da sie tak dokladnie opisac.Do Stoppie jest potrzebna motywacja i silna wola.Nie odrazu bedziesz robil stoppie po 20m ale z czasem ci to wyjdzie.Moze nawet nauczysz sie nawrotu na przednim kole(jak cos moge podesłac filma)Radze ci uczyc sie tego tricku na jakiejsc drodze o bardzo malym ruchu i najlepiej nie samemu (ktos musi cie pozbierac jak cos) Pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu są takie porady. liczysz że ktoś Ci powie że masz wcisnąć klamkę z siłą taką i taką ustawić się pod takim i takim kątem i wyjdzie? to tak samo jak z manualem. Każdy pisze jak to robi a nikt inny na podstawie tego opisu niczego się nie nauczy bo to jest po prostu balansowanie ciałem. Po prostu trzeba ćwiczyć żęby się tego nauczyć a nie pytać bo tutaj akurat technika jest oczywista i nikt niczego nowego nie wymyśli! Pojeździłbyś 2h przez 3 dni z rzędu i poćwiczył i na pewno będzie wychodzić lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Myśle że z nich skorzystam. Jeszcze raz dzięki.

 

bajuwookierun: ja sie pytalem o porady, jak (tak na oko) zachować się podczas np. wciskania hamulca. A nie o instrukcje obsługi jazdy na przednim kole.

 

 

 

 

KONIEC TEMATU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja robię to tak: nabieram prędkości i przyciskam hamulec do tego stopnia, że słyszę jak trą klocki o felge, wtedy dociskam ciuteńko mocniej żeby podniosło i w razie potrzeby lekko wychylam się do przodu. Jak czuję że będzie fikołek przez kierownice odchylam się do tyłu i po sprawie. Nauczyłem się tego w ciągu 1h od wystartowania rowerem :D Kumpel aż się zadziwił tym, ja z resztą też. Teraz klocki się potarły i kaszana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja się nauczyłem robić stójkę na przednim ale ciężko mi wychodzi ujechać na przodnim. Zaliczyłem już z 4-5 OTB bo jest taki moment w powietrzu że ciężar roweru(i mój :)) jest idealnie na przodnim kole i nie było jak się przechylić w tył bo rower był lekko rozpędzony a co za tym idzie poleciałem w przód ;)

 

ale lubie zdjęcia ze stójki :P

 

http://img158.imageshack.us/img158/6725/xxxsl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...