Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[trick] Jazda na przednim kole.

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 duchwg

duchwg

Pro

• Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 10:09

Cześć!

Mam pytanie jak zrobić trick, że jadne na przednim kole na tylne uniesione jest w górze. Posiadam V-breki i rower Hexagon V4. Nigdy nie moge wyczuc hamula. Zawsze albo za mocno albo za słabo. Liczne na jakieś rady.

Z góry dzięki!

>>>\/\/ęgiersk@ Górk@<<<

Reklama

Reklama
  • Google

#2 siwy

siwy

Amator

• Nowy użytkownik GZ
  • 61 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 10:29

Wyczucie hebla to trudna sprawa.Na wstepie powiem ci to zeby z przodu nie bylo krzywe kolo bo mozna wyjabac nieciekawie :025: Na poczatku nabierz srednia predkosc 10-20km/h i wcisnij hebelek (ale nie ma maxa) jak juz poczujesz ze kolo jest w gorze zaczyna sie walka o to zebys nie polecial na ryja,jak czujesz ze jestes w niebezpiecznej pozycji,odpusc hebla kiedy poczujesz ze kolo prawie dotyka ziemi wcisnij mocniej hebel.Tego nie da sie tak dokladnie opisac.Do Stoppie jest potrzebna motywacja i silna wola.Nie odrazu bedziesz robil stoppie po 20m ale z czasem ci to wyjdzie.Moze nawet nauczysz sie nawrotu na przednim kole(jak cos moge podesłac filma)Radze ci uczyc sie tego tricku na jakiejsc drodze o bardzo malym ruchu i najlepiej nie samemu (ktos musi cie pozbierac jak cos) Pozdro !!

#3 bikerman

bikerman

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1114 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 12:53

Prosta sprawa liczy się hamulec i balansowanie ciałem.......czasami to 2 jest o wiele ważniejsze.... :P

#4 bajuwookierun

bajuwookierun

Maniak

• Nowy użytkownik GZ
  • 679 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 14:41

bez sensu są takie porady. liczysz że ktoś Ci powie że masz wcisnąć klamkę z siłą taką i taką ustawić się pod takim i takim kątem i wyjdzie? to tak samo jak z manualem. Każdy pisze jak to robi a nikt inny na podstawie tego opisu niczego się nie nauczy bo to jest po prostu balansowanie ciałem. Po prostu trzeba ćwiczyć żęby się tego nauczyć a nie pytać bo tutaj akurat technika jest oczywista i nikt niczego nowego nie wymyśli! Pojeździłbyś 2h przez 3 dni z rzędu i poćwiczył i na pewno będzie wychodzić lepiej. Pozdrawiam

#5 duchwg

duchwg

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 22:14

Dzięki za wszystkie porady. Myśle że z nich skorzystam. Jeszcze raz dzięki.

bajuwookierun: ja sie pytalem o porady, jak (tak na oko) zachować się podczas np. wciskania hamulca. A nie o instrukcje obsługi jazdy na przednim kole.

KONIEC TEMATU

>>>\/\/ęgiersk@ Górk@<<<

#6 Dadziuk

Dadziuk

Amator

• Nowy użytkownik GZ
  • 81 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 16:32

Dobra a teraz sprawa techniczna - Jak długo wytrzyma to amorek ;]

Reklama

Reklama
  • Google

#7 kowal119

kowal119

Maniak

• Nowy użytkownik GZ
  • 366 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 18:35

W V4?? Niedługo i możliwe że bardzo niedługo
Dołączona grafika

#8 haxigi

haxigi

Amator

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 22:05

Ja robię to tak: nabieram prędkości i przyciskam hamulec do tego stopnia, że słyszę jak trą klocki o felge, wtedy dociskam ciuteńko mocniej żeby podniosło i w razie potrzeby lekko wychylam się do przodu. Jak czuję że będzie fikołek przez kierownice odchylam się do tyłu i po sprawie. Nauczyłem się tego w ciągu 1h od wystartowania rowerem :D Kumpel aż się zadziwił tym, ja z resztą też. Teraz klocki się potarły i kaszana ...

#9 Carbon

Carbon

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 912 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 22:20

tylko na poczatku nie przesadzaj z tym balansowaniem.
siedz normalnie na siodelku i hamuj az lekko podniesie ci sie tylne kolo., aha mozesz sobie dac siodelko nizej troche :D
ale nie ma co jak cwiczenia.

pozdro :)

#10 PrzYm

PrzYm

Pro

• Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 20:17

po wielu próbach balansowanie powinno być odruchowe

Reklama

Reklama
  • Google

#11 Piotrek Płatek

Piotrek Płatek

Amator

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:36

napędzasz się, cisniesz w przedni hebel. gdy tył jest już niebezpiecznie wysoko delikatnie odpuszczasz hamulec i próbujesz łapać balans.
20inch, nie mniej, nie więcej

#12 Lukas_Mako

Lukas_Mako

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 810 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:52

ja prawie otb zaliczyłem normalnie milimetry i na dodatek sie nie wypiąłem ćwiczę i na razie nic ..w chwili gdy tylne koło sie podnosi przód jest zablokowany i jak tu jechać ??

#13 Piotrek Płatek

Piotrek Płatek

Amator

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 21:21

odpuścić hamulec i łapać balans :o tu jest cały kunszt
20inch, nie mniej, nie więcej

#14 Devillo

Devillo

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:21

Ja się nauczyłem robić stójkę na przednim ale ciężko mi wychodzi ujechać na przodnim. Zaliczyłem już z 4-5 OTB bo jest taki moment w powietrzu że ciężar rowera(i mój :)) jest idealnie na przodnim kole i nie było jak się przechylić w tył bo rower był lekko rozpędzony a co za tym idzie poleciałem w przód ;)

ale lubie zdjęcia ze stójki :P

http://img158.images...6725/xxxsl5.jpg

#15 PrzYm

PrzYm

Pro

• Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 19:29

Ja się dzisiaj trochę tego pouczyłem i nawet mi powoli wychodzi. Jeszcze trochę i będę umiał :)

#16 Michałek

Michałek

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 7 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 22:20

ja jak robie to wykonuje ruch podobny do "posuwania panienki" :F i pochylam sie pozniej nad kierownice

Reklama

Reklama
  • Google

#17 PrzYm

PrzYm

Pro

• Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 09:09

hehe to pewnie to ci już dobrze wychodzi ;)