Skocz do zawartości

[Rower] Wybór roweru.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje roweru górskiego. Mam 185cm wzrostu, 85kg wagi. U mnie w mieście sprzedawcy zaproponowali mi takie rowery:

-devron pike s2.6 

-unibike mission 29

 

Ogólnie założyłem budżet do 1600zł, devron mieści się w cenie a unibike sprzedawca zaproponował sprzedać za ~1650zł.

Teraz pytanie, który rower się lepiej sprawdzi? Najbardziej chodzi o wielkość koła, gdzie unibike ma 29 a devron 26.

Na co szczególnie zwrócić uwagę? Jaki inny rower w tej cenie będzie lepszy od tych dwóch? Bardzo dziękuję za wszelkie rady ponieważ to będzie mój "pierwszy rower"(nie licząc marketowca za 400zł).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa osprzętowo wypadają podobnie (słabo) , ale jeśli już to Unibike i koła 29". Jeśli mógłbyś zwiększyć budżet do 1800 to dobrą opcja jest Eries 29 http://allegro.pl/2016-eries-hydraulika-blokada-alivio-29er-19-i6082910265.html lub wersja 27,5 http://allegro.pl/2016-eries-hydraulika-blokada-deore-27-5-19-i6093528057.html otrzymujesz zdecydowanie lepszy napęd 3x9 na na nowym Alivio , hydrauliczne hamulce i amortyzator z hydrauliczną blokadą skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź gtb. Niestety aż tak budżetu zwiększyć nie mogę, dodatkowo w przypadku tego eries jest możliwy zakup tylko przez internet, a osobiście nie jestem zwolennikiem kupowania takich rzeczy jak rower bez wcześniejszego wypróbowania. 

 

A w porównaniu do tego unibike jak prezentują się te? 

-kellys tnt 10 2015 (29")

-kross hexagon r5 (27,5")

 

Są dostępne u mnie w mieście do odbioru osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys jest złożony na najniższych komponentach a Kross też niczym szczególnym się nie wyróżnia. Unibike jest z tych 4 najlepszą opcją , złożony w miarę z głową i ma najlepiej skonfigurowaną geometrie ramy (będzie się nadawał do ewentualnego w przyszłości upgrade).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...