Skocz do zawartości

[opony] Opony szosowe do roweru crossowego


Miluutek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Rozglądam się na nowym kompletem opon do mojego crossa Unibike'a Zethosa. Po prawie 6kk czas na wymianę fabrycznych Smart Sam 1.6


Jeżdżę w 95% na asfalcie, lubię jechać szybko, dlatego chcę kupić teraz coś co będzie najlepszym kompromisem między wąskim slickiem a możliwościami mojej obręczy.


Wstępnie patrzyłam na Schwalbe Durano Plus 700x28c lub Marathon Plus 700x30c. Co myślicie? Nadadzą się do mojego roweru?


A może coś innego? Cena za komplet w okolicach 200zł, mile widziana jakaś ochrona przed kapciami. 


Wiem, że najlepszym wyborem byłoby kupienie szosy, ale to niestety nie wchodzi absolutnie w grę. Co poza zmianą opon i przesiadką na spd, mogę zrobić, żeby trochę uszosowić rower? Pomału zaczynam myśleć o jakimś triathlonie lub bike challange. 


 


Będę wdzięczna za wskazówki! 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alsew, prawdę mówiąc nie wiem jak mam to zmierzyć samodzielnie  :whistling:

Ale w specyfikacji swojego roweru mam podane obręcze MACH1 NEO DISC 29. Znalazłam rysunek, który pokazuje szerokość zewnętrzną 24,1mm, a wewnętrzną 19

http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/czesci/obrecze/mach1/12228/neo_disc_26_650b_29/2

Posikując się inną tabelką, odczytałam, że najwęższe jakie włożę to 700x28c, tak?  :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają 5 lat i 7000km. Bieżnik jeszcze się trzyma ale widać spore zużycie, ścianki niestety pękają (wzdłużnie na wysokości obręczy).

Jeżdżone głównie po mieście, ale wypad do lasu też się zdarza.

Z przyczepnością ok choć nie szaleję i nie testuję granic możliwości. Na błocie kiepsko sobie radzą ;)

 

Cena bardzo atrakcyjna, więc myślę że warto spróbować. Za swoje dałem 230zł i generalnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam marathon race w Maestro i tylko jeden kapec bo nie miałem dużo powietrza, a dziennie jeszcze po drodze z szkłem, są dobre i przyczepne. . Szału nie oczekuj, także się skłaniam do zmiany widelca i pozycji, aby poczuć większą różnice niż na oponach. Ewentualnie spójrz na Kojaki.

 

Z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Schwalbe M. Racer 40-622, szersze bo sporo ważę, ponad 100kg. Najszybsze opony jakie miałem i do tego wytrzymałe. W niecały rok wyjeździłem 3700km i nie miałem ani jednego przebicia. Na czołach opon jest sporo śladów najazdów na szkła, ale sięgają maksymalnie do wkładki antyprzebiciowej. Ścianki opony są cienkie i aby nie pękały trzeba te opony mocno pompować, najlepiej około 6 atm. Na suchej nawierzchni są rewelacyjne, na mokrej jeździłem do 35-40km/h i nie miałem poślizgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyczepność na czystym asfalcie będzie lepsza niż opon MTB z dużymi klockami. Na szutrze będzie czuć większy opór, a na ubitym gruncie wąska opona będzie się odczuwalnnie wbijać w podłoże. Można to do pewnego stopnia zredukować obniżając ciśnienie. Moim zdaniem nie warto kupować opony węższej niż 35 mm jeśli planuje się zjeżdżać z asfaltu. Marathon racer to chyba optymalny wybór dla Ciebie, ale jeśli chciałbyś bardziej szosowego doświadczenia to lepszy będzie Continental Ultra Gatroskin w najszerszej wersji. Przez teren przejedziesz ale nie będzie wygodnie, a w piachu kaplica. Jak każda wąska opona zresztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna watpliwosc...

 

Obecnie stoje na Marathon Cross 28×1,5, bedzie chyba 38c i zastanawiam sie, czy jakbym wskoczyl w Racery tez na balonie 1,5 i szerokosci 38c, to bedzie jakas roznica predkosciowa, czy prawie niezauwazalna?

 

Tez ujezdzam Zethosa od Unibike'a i zastanawiam sie, czy nie kupic sobie dodatkowo Fitnessa na Kojakach od Krossa (Pulso 2), jak bede jechal tylko w miasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...