Skocz do zawartości

[błotniki] Szukam łatwo demontowalnych błotników do roweru


lyzwaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję łatwo demontowalnych błotników rowerowych do Krossa Hexagon R3 (27,5"). Bardzo nie lubię jeździć z błotnikami dlatego też zależy mi abym potrafił je łatwo wymontować gdy nawierzchnia jest sucha. I bardziej mi tu chodzi o jakieś wysuwanie błotników czy też jakieś zatrzaski a nie bawienie się śrubokrętem przed każdym wyjazdem. Koszt w granicach 60 zł. Czy istnieje takie coś co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

SKS Shockboard na przód ( stały element w główce ramy z którego łatwo można wysunąć błotnik ) i SKS Xtra Dry na tył ( opaska zaciskowa z plastikowym zatrzaskiem ).

Komplet kosztuje ok. 80 - 90 zł na aledrogo.

Od razu mówię, że przy mokrych i błotnistych warunkach tyłek jest suchy, ale plecy mogą być skropione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak wygląda sprawa ze ściąganiem przedniego błotnika?

 

 

Podobnie jak opisał to wyżej Kolega.

 

Wkręcasz takie coś (działa na zasadzie korka rozporowego są 2 rozmiary)

 

Fotka poglądowa z netu.

1129w0i.jpg

Chcąc zdjąć błotniki, naciskamy na to zaznaczone na czerwono i wysuwamy je z tego czegoś co jest zaznaczone na zielono, idzie ze sporym oporem.

I to wszystko.

Po zdjęciu z roweru wystaje Ci tylko ta cześć z pierwszej fotki.

 

29mq58n.jpg

 

Pamiętaj są 2 rozmiary 26 i 27,5/29 te występują w kompletach przód i tył.

 

jka

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na cenę tych błotników i trochę mi gały wyszły :D Tak jak pisałem, szukam czegoś w granicach 60 zł ale bardziej się zastanawiając może faktycznie lepiej wydać te 140 zł i mieć je na bardzo długo. Muszę jeszcze to przemyśleć ale nie ukrywam że bardzo ciekawa pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak pisałem, szukam czegoś w granicach 60 zł ale bardziej się zastanawiając może faktycznie lepiej wydać te 140 zł i mieć je na bardzo długo

 

Ja tam nikomu do kieszeni nie zaglądam, jest temat to napisałem :) ale i swoje wiem, drugi raz kupił bym je bez zmrużenia oka nie patrząc na cenę, bo produkt jest tego wart.

 

Wczoraj za takie 2 malutkie plastiki dałem 111 zł a tutaj masz dorosłe :) błotniki.

 

http://ctbike.pl/mucky-nutz-face-fender-xl-blotnik-rowerowy-przedni-dwukolorowy.html  do tego tylny i wyszło w to co napisałem.

Aale te teraz są do tego czegoś i nic innego mi tam po prostu nie pasuje to i zapłaciłem by mieć, bo czasami nie warto oszczędzać. 

 

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/7239-trek-trek-fuel-ex8/

 

 

jka

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...