Skocz do zawartości

[Revelation RCT3] Warto kupić zamiast foxa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie uzyskuje Foxa float 32 CTD 130mm o/c. Planuję kupić nowy amorek. Zainteresował mnie Revelation RCT3 130mm z 2014r. Ktoś może coś o nim powiedzieć? Chcę go kupić zamiast foxa 34 fit4 kashima. Przestałem ufać foxowi. Najbardziej zależy mi na dobrym tlumieniu małych nierówności i zabawie na srednim terenie z małymi skokami. Czy kupno tego RSa oplaca się jak już uzytkowalem tego swojego foxa? Nie chce kupować czegoś gorszego. Dziękuję za wszwlkie informacje.

 

 

PS proszę mi wybaczyć jesli napisałem post w złej kategorii, nie wiedziałem czy w dziale fox czy RS napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Robiłem ostatnio Serwis Revela MC z 2014 bodajże albo 2015. Nie kupił bym go. Po pierwsze był ciężki. Po drugie miał dziwne uszczelki a komplet do niego był 2x droższy niz do zwykłego starego rvl. Mówię o komorze powietrznej.

 

RCT3 ma tłumik charger, którego nie przeserwisujesz sam, bez kupna kilku narzędzi. Sam tłumik jest spoko, w Pike'u sprawuje sie ok. Jednak Rvl ma ciągle golenie 32.

 

Nie jestem w stanie go porównać do foxa na kashimie. Nie jeździłem tez na nim, bo w dzień w jaki go robiłem lało, wiec nie mogłem wyjechać na mały test. Wiem jednak ze Pike działa elegancko a mają takie same uszczelki kurzowe i ta samą powłokę na goleniach.

 

Dlaczegóż wspominam że był ciężki, bo pike waży tyle samo a ma golenie 35mm i jest do większego katowania ... i na twoim miejscu szukałbym Pike'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo konkretną odpowiedź :D Jeśli chodzi o golenie 32 to jest okej. Pike to chyba za dużo jak dla mnie. Aż tak chyba nie katuje abym go potrzebował. Obecne jeżdżę na Foxe O/C i mam 2 wyjscia

1. Kupić do niego tłumik FIT, a przsszukalwm caly internet i są tylko O/C

2.Kupic nowy amor i albo calego Foxa na Ficie, albo coś z RS. Jeździłem na Reconie 100mm i troche się boję przesiadac z foxa na RSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim charger to taki jak by fit, zamknięty kartusz olejowy. musisz mieć z tego co pamiętam zaciski dopasowane do średnicy tłumika, by go rozebrać, w przypadku pikea specjalny klucz imbusowy, bardzo duzy by zdjąć skarpetkę, czyli ten neopren, w razie potrzeby jego wymiany no i zestaw do odpowietrzenia tłumika.

 

W przypadku rvl pewnie będą troszkę inne narzędzia bo średnica goleni jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak dobrze się wszystko ułoży to będę miał w bardzo zbliżonej cenie pika. Jestem w trakcie rozmów o zakupie framesetu z widelcem i swojego pika bede mogł sprzedać. Ale jeszcze sprawa nie jest dogadana na 100%. Zaraz zobaczę co z poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...