Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Jaka odpowiednia i co z łańcuchem


Maly862

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dziś zostałem zmuszony wymienić łańcuch i kasetę. 

Z kasety SC HG41 7rz przeszedłem na SC HG51 8 rz.

Nowy łańcuch to CN-HG71

W tym tygodniu planuję zmienić jeszcze linki, pancerze, klamkomanetki i tylną przerzutkę. 

Manetki wraz z linkami i pancerzami nie stanowią większego problemu. Zastanawiam się nad przerzutką. Mam 3 opcje.  

1.Altus RD-M370 SGS

2.Acera RD-M390 SGS

3.Alivio RD-M4000 SGS

Obecnie mam przerzutkę tylną Altus RD-M280 SGS więc jak widać bardzo podstawową. Czas na zmianę, tylko co będzie najlepsze. Jeżdżę ok 2500 km na sezon. Miasto plus las. 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy łańcuch może okazać się za krótki do nowej przerzutki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-) 

 

Ja osobiście wybrałbym Alivio. Miałem Alivio w moim rowerze przez prawie dwa lata i spisywała się dzielnie. Co do długości łańcucha, to jeżeli kupisz nowy łańcuch będzie ok. Przy doborze długości łańcucha pomija się tylną przerzutkę. Może się nawet okazać, że łańcuch będzie wymagał skrócenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch wymieniałem dziś, także nie planuję kolejnej wymiany. Słono zapłaciłem gdyż serwis łapałem w drodze. Także chciałbym przejść bezproblemowo wymianę przerzutki na nowym łańcuchu z dzisiejszej wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...