Skocz do zawartości

[Siodło] Przełożenie ustawień. Selle


Fisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po przesiadce na nowy sprzęt zacząłem odczuwać ucisk na siusiaku. Może to kwestia przyzwyczajenia ponieważ zrobiłem dopiero kilkanaście kilometrów. Ale ucisk jest znaczy. Pomyślałem jednak, że może warto "przenieść" ustawienia ze starego roweru. W starym sprzęcie mam siodło Selle Royal Viper RVS 8546 C, a w nowym Selle Royal SETA S1 Performa. Czy warto przenieść nachylenie i odległość na nowy czy jednak kombinować inaczej? 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rower jest nowy tzn że prawdopodobnie i geometria jest inna niż w starym więc przeniesienie ustawień nic nie da. Musisz kombinować i szukać optymalnego ustawienia. Poszukaj na internetach pod hasłem "bike fitting" to powinieneś znaleźć informacje co i jak ale pamiętaj że każdy z nas jest inny i takie ustawienia to bardzo indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlep fotki jak to masz ustawione najlepiej, zeby bylo widac kawałek ramy, siodlo i kierownice. JEsli mozesz to z obu rowerów.

VIper to bylo najgorsze siodlo jakie mialem :P Jesli ono  nie gniecie to chyba SETa tez da sie ustawić tak żeby było OK. Chyba ze rower jakis dziwny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...