Skocz do zawartości

[Rower] KROSS- to dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


 


Bardzo proszę o fachową poradę bo nie mogę się zdecydować, który model roweru kupić. W zasadzie zakup roweru brałem pod uwagę... ale w przyszłym roku. Niestety połamałem swojego wiekowego  GIANTA na stalowej ramie i zacząłem reanimować  sztywniaka żeby móc przynajmniej jeździć po asfalcie co mi się zresztą udało ale mimo wszystko potrzebuję drugi rower.  Już witałem się z gąską, już siedziałem na LEVEL B3 ale nie do końca czułem dobrze się na ramie w wielkości L a taką aktualnie posiadał w zeszłorocznej cenie dystrybutor. Cena była bardzo kusząca ale 29 cali i rama L powodują, że rower jest ogromny. Proszę mi powiedzieć czy mam rację, że ten rower jest dla mnie za duży?  Mam 184 cm wzrostu (z lekką nadwagą...). Jaki rozmiar ramy powinienem wybrać?


 


I druga rzecz. Rozważam kupno tak naprawdę 3 modeli: LEVEL B3, LEVEL R3 i HEXAGON R8 (ew. LEVEL B2 i R3).  Ze strony KROSS.PL zniknęła możliwość porównania i nie wiem na co się zdecydować. "Osiołkowi w żłobie dano...". Prosiłbym o rzeczowy komentarz i pomoc w doborze dla mnie roweru. Dodam, że aktualnie jeżdżę na kołach 26 cali więc przesiadka na 29 to wielki skok. Nie znam firmy TEKTRO a tej firmy hamulce są w modelu B2. Co wg Państwa powinienem wybrać w tym przedziale cenowym? Rower sztywny do asfaltu mam, staram się często zaglądać w Beskidy- z okna widzę Czantorię wszak, pracuję w Bielsku Białej, pod Szyndzielnią skąd pochodzi drużyna JBG, a ja amatorsko staram się współzawodniczyć w ramach Uphill Beskidy, Cross Bike Dzięgielów czy Lutnia Bike Marathon ze średnimi sukcesami, żeby nie powiedzieć ze słabymi.. Ale dojeżdżam do mety. Na co w takim razie się zdecydować? Hexagon R8? Może Level R3 lub R2? Czy może Level B2 lub B3? 


 


Proszę o pomoc. W Krossie mnie "olali" może z tej marki w takim razie zrezygnuję (może w podobnym przedziale cenowym zaproponujecie coś innego? Może Romet?)? Państwa opinia będzie dla mnie bardzo ważna i jak sądzę wiążąca. Z uśmiechem powędruję do zaprzyjaźnionego dystrybutora i wybiorę polecony przez Państwo model. Oczywiście w granicach rozsądku.. Level B+ nie wchodzi w grę z powodów czysto ekonomicznych.


Dziękuję i pozdrawiam


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popraw nazwę tematu bo zaraz wyląduje w koszu.

A po drugie jak stoisz na ziemi okrakiem nad ramą i masz jakieś 5 cm luzu między rurką, a kroczem to wymiar jest ok. 

Po trzecie krossy może i ładne, ale bym się mocno zastanowił czy wziąć od nich rower, tutaj niech ktoś bardziej doświadczony doradzi, sam powiem, że można znaleźć coś lepszego w cenie krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A dlaczego akurat takie ciśnienie na Kross? Na ładnie pomalowane ramy się złapałeś? ;)

Przede wszystkim napisz jaki maksymalny budżet możesz przeznaczyć na nowy rower? 

Jaki masz przekrok {długość nogi od wewnątrz,  od podłoża do krocza}?

Jaka waga - określ dokładnie. Dla niektórych lekka nadwaga to 150kg , dla innych 105kg ;)

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ciśnienia na Krossa. Pytałem czy to akurat dobry wybór ale widzę, ze jednak należy się za czymś innym rozglądnąć. Jeśli chodzi o budżet jakim dysponuję to maks. 2500 PLN brutto. Przekrok- ok. 81 cm. 

No dobra, ta "lekka nadwaga" to jednak skrajna otyłość- 105 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najsensowniejszy rower moim zdaniem - http://www.bikko.pl/rower-gorski-unibike-evo-29-2015.html

Myślę, że te 100 Pln utargujesz u tego sprzedawcy. Dostępna rozmiarówka 17" i 19" więc coś byś dobrał.

 

W stosunku do tego roweru i osprzętu jaki ma ten Unibike to te Krossy , które podałeś ze wstydu się schowają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Z ramą już wszystko wiem. Przymierzyłem kilka modeli i wiem ze na 29 calowych kolach muszę mieć ramę M czyli jakieś 19 cali.

 

Problem jednak teraz dotyka ceny. 2500 zł to cena z dolnego pułapu jakościowego ale, na Boga, nie wszystkich stać na rower w cenie 5 czy 10 tysięcy. Nie tedy droga. Chodzi o złoty środek, żeby kupić coś sensownego w normalnej cenie. Istotnie Unibike się lepiej prezentuje bo cały jest na Deore a Level Krossa ma z tym rożnie. Ja w każdym razie celuję w MAX 2500 zł a najlepiej jakby cena oscylowała wokół 2000 zł. Co myślicie o HEXAGONIE R8? Nie uczepiłem się Krossa sztywno ale akurat w mieście mam zaprzyjaźnionego dystrybutora i pewnie jakaś cenę dobrą będzie mi mógł na ten model zrobić. A jak sie ma Hexagon R8 do Levela R3 lub R2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hexagonie jest uginacz XCT, jest o wiele gorszy niż XCR, ma plastikowe tulejki i szybko dostaje luzów, w dodatku jest bardzo "tępy", owszem można oszczędzać, ale trzeba to robi z głową, im mniej wydasz tym gorszy będzie rower.

Inna sprawa to przeznaczenie roweru, Hexagon ma geometrię jak rower crossowy, tylko na innych kołach ... po górach chcesz jeździć na rowerze crossowym ?

Faktycznie usmarkałeś się nad tymi Krossami, jeśli nie chcesz, nie możesz, nie potrafisz zrozumieć, że coś za niewiele większe pieniądze może być sporo lepsze, to masz problem.

Wcale nie jest powiedziane, że dla Ciebie rama 19", to zależy od wymiarów u różnych producentów.

Skoro dopuszczasz rower na kołach 27,5" - Hexagon, to tu jest rower w zakładanym budżecie z amortyzatorem XCR, nic tylko brać :

http://www.decathlon.pl/rockrider-560-275-id_8336092.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Paweł. 

Dla mnie to wszystko jasne. Hexagon to cross chociaż na moje oko te ramy mają ciut inną geometrię niż w rowerach serii X. Już raz kupiłem Rockridera więc wolę sobie drugi raz dać z tym spokój. Sam zresztą nie wiem, czy piszesz serio czy robisz sobie ze mnie jaja.

 

Potrafię zrozumieć, że "coś za nie wiele większe pieniądze może być lepsze" ale po pierwsze w tym roku nie planowałem zakupu roweru więc ze swojego budżetu musiałem wyskubać jakieś pieniądze na ten cel a po drugie przeznaczyłem początkowo na zakup kwotę ok. 2k, którą podniosłem do 2,5k (czyli 25% więcej niż początkowo planowałem (sic!)) wiec nie dziwcie się że podniesienie tej kwoty o kolejne 200 złotych robi dla mnie różnicę. Trochę jeżdżę na rowerze (ok. 3 tys km po szosie i w terenie) ale niekoniecznie znam się  na kruczkach wyposażeniowych dlatego proszę o pomoc. Kross to jedna z możliwości- nie jedyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Rockridery mają nowe ramy, geometria dopracowana, na pewno ten model nie będzie gorzej wykonany niż Kross. Kupując Rockridera nie musisz dokładać powyżej 2500 zł ...

Co do Hexagona to nie wiem którym okiem patrzyłeś na model R8, ja tam widzę króciutkie ramy z małym rozstawem kół do tego wysoka główka sterowa - czyli rower crossowy z kołami 27,5", taka atrapa mtb, do jeżdżenia po bułki i po parku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Hexagon R8 odpada. Mam wysoką niezborność nadwzroczną obu oczu stąd niewłaściwa ocena ramy tego roweru....Co do Rockridera (posiada hamulce Tektro, które nie są za bardzo chwalone na forum) to się zastanowię ale poszukam jeszcze innych alternatyw. Nie muszę koniecznie kupować roweru TERAZ. Po tych wszystkich wypowiedziach wiem, że nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...