Skocz do zawartości

[koła][26] Dobór budżetowych kół


meron1122

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Merida White Sox

Koła 26, opony Schawble smart sam

Wolnobieg 7 rzędowy.

 

Niestety padły oba koła, tzn piasty są w takim stanie że ledwo co się toczą, więc chciałbym wymienić na nowe, opcja budżetowa, bo nie oszukujmy się, rower nie jest pierwszej świeżości.

 

I pytanie:

Czy budżetowe koła z allegro(Na przykład kross wyprzedaje jakieś po 79 zł/szt na tył.) + kaseta 7 rzędowa jest rozsądnym wyjściem?

Z chęcią wysłucham też innych propozycji, nie chciałbym pakować nie wiadomo ile w ten rower.

Robię jakieś 1k kilometrów w sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi rower użytkuję na obręczach Remerx i jestem bardzo zadowolony. Więc mogę ci je polecić. Obecnie posiadam takie obręcze, co prawda na innych piastach (asses) ale i tak jestem z tych kół zadowolony Co prawda cena w linku jest duża ale te same obręcze na mniej markowych piastach da się wyrwać za ok 100zł za koło

http://www.kupkolo.cz/26-kola-mtb-remerx-dragon-deore-cerna_z5006/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo wystawiane są koła Kands na dwukomorowych obręczach i piastach bodajże joytech. Komplet pod kasetę wychodzi ~140zł z przesyłką. Złożyłem na tym kilka rowerów i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnie kulek i konusów - pod warunkiem odpowiedniego traktowania (okresowe smarowanie i korekcja luzów, bez mycia wodą czy tym bardziej benzyną) to nawet budżetowe piasty mogą być wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...