Skocz do zawartości

[rower] Merida Big Nine 100 vs. Kross Level B2


Kawboj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po przejechanym sezonie ( wiosna, lato, jesień, zima ) na rowerze miejskim, poszukuję mniej awaryjnego, bardziej uniwersalnego roweru na teren, miejską puszczę, drogi samochodowe roweru. Zdecydowałem się, po czytaniu artykułów i własnych na doświadczeniach na 29er ( na wskroś obrońców roweru crossowego) do max 2500 zł. 

 

Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Merida Big Nine 100

Kross Level B2

 

Rowery wydają się być podobne sprzętowo. Kross podoba mi się bardziej wizualnie, natomiast Merida kusi swoją wagą ( Kross 14,7 a Merida 13,7 ). Osprzęt mają bardzo podobny. Która rama będzie lepsza ( mam 200cm wzrostu i 106kg ).

 

Wielką ciekawością będę czekać za waszą opinią i kontrpropozycjami.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawboj zwróć uwagę na Northtec Cayon Al 2016:

 

http://nrowery.pl/2016/mtb-29/cayon-al

 

Napęd - Alivio, blokada amorka z kierownicy. Zdecydowanie lepszy od tych co Ty podałeś.

 

A jeśli już uprzesz się na tego Krossa albo Meride to zdecydowanie Merida. Wygląd to nie wszystko ;)

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rowerów mtb:

 

Merida - maksymalne obciążenie rowerzysty: 105 kg

Kross - maksymalne obciążenie rowerzysty: 100 kg

Northtec - maksymalne obciążenie rowerzysty: 105 kg

Giant - maksymalne obciążenie rowerzysty: 136 kg

Trek - maksymalne obciążenie rowerzysty: 136 kg

Specialized - maksymalne obciążenie rowerzysty: 136 kg

GT - maksymalne obciążenie rowerzysty: 136 kg

 

Co nie oznacza , że te rowery gdzie maks. obc. użytkownika wynosi 100kg - 105kg nie wytrzymają wagi rowerzysty 135kg. Wszystko zależy od stylu jazdy ;)

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałem poważnie wasze porady i zastanawiam się nad TREKiem.. 

 

Zastanawiam się nad waszymi opiniami dotyczącymi Marlinów 5, 6 i 7. Mam wrażenie, że są to rowery na tej samej ramie? Nie znam się na poszczególnych osprzętach, wszystkie są na amortyzatorze suntour'a.

 

Czy ktoś z Was może rozjaśnić różnice pomiędzy nimi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, ogólnie te rowery są bardzo słabe jeśli chodzi o osprzęt.

 

Jeśli chodzi o amortyzatory to:

 

Trek Marlin 5 - SR Suntour M-3030 (totalna padaka)

Trek Marlin 6 - SR Suntour XCT (ciutkę lepsza padaka)

Trek Marlin 7 - SR Suntour XCM (średnia padaka)

 

Wszystkie te amortyzatory są sprężynowe z plastikowymi tulejami, co oznacza , że szybko będą łapały luzy.

 

Jeśli chodzi o resztę to nie ma co się za dużo rozpisywać, osprzęt od najniższego modelu Shimano Tourney poprzez Altus i na Acera się kończy w tych modelach, czyli bardzo słabo ;) Płacisz tutaj zdecydowanie za napis na ramie , ale i też za dobrą gwarancję na ramę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście Northtec nawet przy największej ramie może być za mały.

Zapytaj użytkownika http://www.forumrowerowe.org/user/102574-marcingoluch/ za ile by mógł sprzedać takiego Gianta :

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.ltd/24529/89338/#specifications

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem bardzo dobrą ofertę cenową na ten rower ze sklepu internetowego.

 

Ustaliłem że GIANT również daje pełną gwarancję. Z tego co poczytałem tu i ówdzie to korby są wspomagane suportem octalink.

 

Amortyzator jest zdaje się podobny co u Marlin 7. Czy na moje Laickie oko to powyższa kwestia suportu będzie tą różnicą pomiędzy nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant ma lepszy o klasę amortyzator. XCR ma już tuleje z teflonu a XCM z plastiku. Ogólnie więcej wytrzyma niż XCM. Co do osprzętu to nie ma co porównywać. Giant tego Marlina 7 wciąga nosem ;). Oczywiście mowa tu o Giant Talon 29 2016. To bardzo przyzwoity rower. Jak masz na niego dobrą cenę to osobiście go Polecam ! Będziesz zadowolony ;)


W tym Giancie w stosunku do Trek Marlin 7 masz o wiele lepsze przerzutki, lepsze manetki, lepszą korbę, lepszą kasetę, lepsze hamulce, no i lepszy amortyzator ;)

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exciter555, coraz bardziej się przekonuje do tego właśnie roweru. Jedyne czego żałuję to tego, że nie wygląda jak ten z poprzedniego sezonu - ale zgodzę się z tezą, wygląd to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię doskonale, ten z poprzedniego sezonu w czerni mi się też bardziej podoba, ale ma gorszy amortyzator, gorsze manetki, przerzutki. Coś za coś ;) Ten nowy w realu nie jest taki zły. O wiele lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach w necie.

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...