Skocz do zawartości

[hamulce] Wymiana Tektro na Shimano


oSAend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w swojej szosowce podstawowe hamulce tektro. Niestety ich siła hamowania jest tragiczna nawet po wielu regulacjach. Myslalem o wymienię ich na Shimano 105 lub Ultegra.

 

Komplet 105 mogę mieć za 44 funty, a zestaw Ultegra mogę mieć za 60 funtow.

 

Czy jest sens wymiany szczek? Czy odczuje duża różnice w hamowaniu?

 

Pare dni temu miałem mała kolizje wlasnie z powodu słabych hamulców :/

 

Dzieki z góry za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z czego dokładnie robi klocki tego nikt nie powie,to kwestia uczciwości wobec klientów.Kup jakieś oryginały Shimano.Jak są te rowki to daje także dużą pewność hamowania w deszczu i nie ma żadnych odgłosów,jakieś zgrzytanie czy coś w tym rodzaju.W Polsce dobre klocki kosztują około 40 zł za komplet przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że same szczęki też mają znaczenie, szczególnie jeśli są kiepskiej jakości, plastyczne i się wyginają przy hamowaniu (skręcają się i do tego poddają przy nacisku dźwigni zamiast przekazywać siłę na klocki/obręcz). 

Wg mnie kompromisem będzie 105, tiagra też będzie dobra (ma jednak fabrycznie klocki jednorazowe, bez szufladek). Pozostaje kwestia doboru kolorystycznego - tiagry są srebrne, 105tki srebrne i czarne a ultegry szare lub grafitowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...