Skocz do zawartości

[amortyzator powietrzny 24"] amortyzator w Riprock 24


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś z forumowiczów miał okazuję ustawiać amortyzację w specu Riprock 24 Comp, to będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytania/wątpliwości.

Czy przy minimalnym ciśnieniu ten amortyzator będzie działać przy wadze rowerzysty ok. 25 kg.
Czy przy wadze 25 kg. można ustawić prawidłowego saga ok. 25%

p.s.
Moje dotychczasowe doświadczenia z amortyzatorami na koła 24 pokazało, że one nie działają. Dlatego dzieciakowi zamontowałem używanego SIDa 80mm i działa dobrze. A ponieważ muszę kupić dla drugiego dziecka większy rower, pomyślałem o Riprocku na kołach 24+. Wam tylko wątpliwości czy będzie działać amortyzacja. Niestety tanio amortyzatora w tym rowerze nie zmienię, gdyż ma oś 110.

----

pozd'rower chudzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A coż tam za widelec siedzi ? Ale generalnie każdy jeden widelec przy 25 kg to będzie działał na słowo honoru. Uszczelki wszędzie sa takie same, nie ma odmian dla dzieci. Tarcia wszedzie takie same a cisnienie kilkukrotnie niższe.

 

Tu bardzo istotna rolę by odgrywała jakość użytego smarowidła na uszczelkach. Jedyny widelec który by działał jak trzeba to lefty na sprężynie stalowej, odpowiednio miękkiej. I to tylko wersja z gumowym kapciem na goleni.

 

Tutaj w norwegii dzieciakom wstawiają Firsta 24, nawet to sie zgina. Jak by to przeserwisował zgodnie ze sztuką, myślę ze coś by z tego było ale nie wiem czy takie widły sa dostępne u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus: w Riprock jest założony amortyzator specjalne opracowany dla speca: Custom SR Suntour XCT, custom Multi-Circuit Damping, air spring, 70mm travel.

 

Niestety w jego miejsce nie wstawię jakiejś wypasionej używki na koło 26" (np. SIDa), bo piasta ma rozstaw 110mm.

---

pozd'rower chudzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

XCT i ma air spring ? NO to Oem pełną gęba i to pewnie nie serwisowalny, bo i skąd do tego części ? Wiesz, jak już masz kupować Sida czy inny działający widelec za kilka stówek, to w moim mniemaniu wymiana piasty na normalną to formalność. Ewentualnie koła.

 

Jeżeli faktycznie tam jest air spring, zapewne oparty na stalowej negatywnej. To bardzo ważne by dobrać ta sprężynę do wagi, bo ona decyduje o czułości, nie może być za twarda a ni za miękka.

 

Napisz do Usera Activia, on zajmuje sie marka suntour, ma duża ilość sprężyn, myślę ze coś ustalicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...