Skocz do zawartości

[ rama naprawa ] Prosze o weryfikacje pekniecia/skazy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Kupujac uzywany rower nie zauwazylem skazy na glowce ramy. Moje pytanie, czy jest to pekniecie ramy czy skaza na lakierze, jak to zweryfikowac?

 

Czy jest szansa na spawanie w tym miejscu i bezpieczna jazde?

 

post-167110-1461914036,3697_thumb.jpg

 

 

 

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy taka tulejka/pierscien wytrzyma kilka lat?

Kwestia grubości ścianki tulejki i materiału.

Ja osobiście nie spawał bym. Gniazdo sterów może się "zamknąć" i kłopot z wbiciem misek.

Operacja z tulejką jest "czystsza" i mniej kłopotliwa. Reanimowałem w taki sposób już jedną ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka tulejka/pierscien wytrzyma kilka lat?

 

Jak dobrze dobierzesz średnicę to to miejsce może być mocniejsze, niż było wcześniej. Ja w jednym ze swoich, założyłem mosiężną o średnicy różniącej się od główki o 0,2 mm (średnica 50,8 mm, więc procentowo te 0,2 mm to mało). Miałem to szczęście, że taką tuleje w ogóle znalazłem i dorobiłem od jak mnie pamięć nie myli tłoka skrzyni biegów jakiegoś polskiego traktora. Po obliczeniu wytrzymałości "na oko" tego miejsca (gęstość mosiądzu vs alu i przekroju dorobionego pierscienia), jest mocniejsze niż było, już tak mam ją 5k km założoną, wszystko gra, stery nie "wpadają" do środka (więc średnica fabryczna się nie powiększyła). Ale dobór średnicy musi być podobny do tego co tu ci piszę. Spawać nie polecam, jak kolega wyżej.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos polecic jakis serwis rowerowy, ktory wykona taka operacje?

 

Albo kogos kto wykona taka tuleje?

 

 

 

Dodam tez, ze rower to mtb, uzywany bedzie glownie w terenie, moze bez jazdy w xc ale w gorach jako wyprawowy tak, plus trening po korzeniach, kamieniach...

 

 

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wierzę, że w W-wie nie znajdziesz jakiegoś tokarza który wymierzy główkę i zrobi tulejkę.

Gdyby zdarzyło się zrobić deko za luźną można wspomóc się jakimś klejem dwuskładnikowym np.

http://allegro.pl/cx-80-auto-weld-klej-do-metalu-spawanie-na-zimno-i5957251464.html

Mowa o luzie ok. 0,1mm. Klej polecam.

No końcu rysy warto wywiercić otwór który zakończy pękanie. Otwór jak najmniejszy 1,5- 2mm. Można później zakleić zaszpachlować.

Edytowane przez michuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...