Skocz do zawartości

[ przeróbka] Stara Merida na miejskiego zakapiora?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Prawdopodobnie w maju będę miał za darmo starą Meridę ( zdaje się że Kalahari 510), coś około 1998 roku.

Wiem że to MTB , ale mój plan przewiduje przerobienie jej na miejski lekki rower który będzie dawał radość z jazdy a nie "szczycił" się idealnie dobraną geometrią itd.

 

Plan jest taki:

 

- Wstawić kierownicę "baranka"

- Zostawić tylko hamulec przedni

- Przerzutka tylko z tyłu ( jestem fanem napędu 1x, w MTB mam tak samo)

- Wąski opony typu Kenda Kwest lub coś w tym stylu

 

Teraz kilka pytań:

 

- Jak wygląda kompatybilność przerzutki MTB ( 7s) z klamkomanetką szosową? Nie będą się gryzły? Ogólnie jaki zestaw byście proponowali? Ma być to dość budżetowe rozwiązanie jednak składające się z nowych części

 

- A jak ma się kompatybilność hamulca w klamkomanetce z hamulcem v-brake MTB?

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- A jak ma się kompatybilność hamulca w klamkomanetce z hamulcem v-brake MTB?

Klamki szosowe ciągną mniej linki przez co efekt nie będzie zadowalający. Możesz za to wstawić cantilever-y albo mini v.

 

 

 

- Jak wygląda kompatybilność przerzutki MTB ( 7s) z klamkomanetką szosową? Nie będą się gryzły?
 

Nie , dopiero od 10s się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze zapytać, jestem praktycznie pewny że odpowiedź będzie twierdząca ale chce się upewnić: są tam pełne ośki, da radę wymienić je na drążone? Strasznie nie lubię blokowania ośki nakrętkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dojdzie to do skutku to wrzuce na pewno, wczesniej pewnie zadam jeszcze 1000 pytan ;)

 

Mam koncepcje zeby nie malowac ramy tylko zdjac farbe i zostawic szczotkowane aluminium. Spotkal sie ktos z Was z czyms takim?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabieram się za przeróbkę Kalahari 510 co prawda trochę młodszej. Lecz nie planuję aż tak radykalnych zmian, i tak samo ma służyć do jazdy po mieście. Baranek tam średnio pasuje, jak skłaniam się bardziej ku giętej kierownicy. Tak jak poprzednicy lepiej załóż dwa hamulce.

 

Zaciekawiliście mnie tym szczotkowanym aluminium. Miałem malować swoją Meridę, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabieram się za przeróbkę Kalahari 510 co prawda trochę młodszej. Lecz nie planuję aż tak radykalnych zmian, i tak samo ma służyć do jazdy po mieście. Baranek tam średnio pasuje, jak skłaniam się bardziej ku giętej kierownicy. Tak jak poprzednicy lepiej załóż dwa hamulce.

 

Zaciekawiliście mnie tym szczotkowanym aluminium. Miałem malować swoją Meridę, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad zmianą.

 

Gięta? Jakiś przykład?

 

Jak to będzie wyglądało to wiem, pytanie jak sprawdza się jeżeli chodzi o walory użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie ma być "zabawka". Jak skończę za miesiąc to będzie za miesiąc, jak na kolejny sezon to też będzie ok. Ma to być rower żeby sobie wyjechał w ładną pogodę pojeździć po asfalcie, taka udziwniona szosówka.

 

MTB już mam które w zupełności mi wystarcza jeżeli chodzi o jazdę terenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kierownice jak po lewej w linku poniżej:

http://katalog.bikeboard.pl/artykuly,katalog-inne,kierownice-to-trzeba-wiedziec

Bardziej w stylu roweru trekingowego.

 

Przy kierownicy szosowej musisz założyć inne klamki do hamulców np. jak z linku poniżej:

http://www.cube.eu/en/products/road-race/cross-race/cube-cross-race-sl-greynflashorange-2016/

 

Chyba że masz inne plany na zagospodarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerry6 O klamkomanetce pisałem już w pierwszym poście

 

@Qumor

 

Nie ukrywam że zawsze podobało mi się coś w tym stylu:

 

789776d1365734353-any-fat-bikes-dirt-dro

 

Więc możliwe że jednak zamiast typowo szosowych wsadzę coś na lekki teren. Nie wiem, na razie mam ogólną koncepcję co i jak, zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Tak jak pisałem, nie śpieszy mi się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...