Skocz do zawartości

[Rower] Trek x caliber 9 vs kross level b7


Menor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna roweru i mam do wyboru:

Treka x caliber 9 2016- w cenie 3750zł

oraz Krossa level b7 - w cenie około 3700zł

 Jeśli chodzi o moje wymiary to 180cm wzrostu i 100kg wagi.

Który z tych rowerów bedzie lepszy? Nie borię udziału w żadnych maratonach, bede uzywał roweru rekreacyjnie i chciałbym zaznaczyć, że preferuje dynamiczną jazdę.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może treka x caliber 9 i może coś o nim wiecej powiedzieć, czy warto? Do teraz miałem krossa level a6 i trochę mi się znudził i chciałem spróbowac coś innego. Co prawda boję się troche tej geometrii G2, ale czytałem, że można wstawić tam nawet zwykły amortyzator i będzie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Trek x-caliber 9 będzie dobrym wyborem i będziesz zadowolony. Jest to przyzwoity rower za tą cenę. Wyróżnia go przede wszystkim powietrzny amortyzator oraz dożywotnia gwarancja na ramę, tym bardziej że udźwignie bez problemu Twój ciężar ciała. Dobrze nim mi się jeździ i nie znam osoby, która źle by się wypowiedziała na temat tego roweru. Sam mam 180 cm wzrostu i moj rozmiar ramy to 18,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się trek bo na krosie przejeździłem kilka lat i mi sie troche znudził, ale nie powiem, że rame ma fajną. Według mnie na plus krossa jest to, że ma blokade amortyzatora na kierownicy, aktualnie bardzo czesto z tego korzystam i nie wiem czy nie za bardzo bedzie mi tego brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się składa, że mam Treka x9 a i pracuje w sklepie gdzie sprzedaję Kross'y. Powiem szczerze tak w treku jak kupowałem go to patrzyłem przede wszystkim na dożywotnią gwarancję na ramę (oby nie była potrzebna) geo roweru oraz osprzęt a miałem taki a nie inny budżet. Może faktycznie nie ma tappera i sztywnych osi ale jak na razie mnie to nie przeszkadza. Kross b7 robi bardzo pozytywne wrażenie powietrzny recon z przodu, sztywne osie to na pewno na plus, główka ramy tapper itp więc rama na pewno przyszłościowa, reszta gratów to i tak z czasem można wymienić z biegiem czasu. Ja  na dzień dobry wymieniłem hamulce bo Trek posiada najprostsze shimanowskie a w krossie są podstawowe DB1 które szału nie robią ale zrobiły dużo lepsze wrażenie na mnie niż te z Treka. Co do rozmiarówki to faktycznie S(17) w krosie jest spora ale wydaje mi się, że przy twoich wymiarach to raczej M(19) co do treka to stawiam na 18,5. Wybór ciężki ale i tak wybrał bym Treka bo geo ramy mi się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce 27,5 bo wcześniej jeździłem na 26 i chce poczuć róznicę. Czy nowocześniejsza rama krossa ma wpływ na coś? Na rame treka mam dozywotnia gwarancję, a sztywna oś dużo daje? Czym to się rózni od normalnej osi?

Przesiadlem się na treka 9 . zdecydowanie poczujesz różnicę. Jestem twoich gabarytów i zdecydowanie zwykła oska 9 mm jest ok. Sztywna os rzekomo zapewnia większą sztywność poprzeczna w zakrętach ale przy amatorskich jazdach nie poczujesz różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...