Skocz do zawartości

[piasty] Kompatybilność Novatec D042 135x10 Thru Bolt z Deore XT fh-m775


Smocs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Piasta tył deore XT FH-M775 32h zaczęła przepuszczać, już raz była serwisowana, nie mam na to więcej nerwów i się jej pozbędę. Wygrzebałem novateca D042 135x10 Thru Bolt za sensowne pieniądze, ale mam dylemat czy nie będzie problemu z przeplotem. Jak wygląda kwestia kompatybilności kołnierzy obu piast?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż tarczy nie jest problemem, obecnie mam Avidową ISkę mocowaną adapterem Centerlock. 

 

Wątpliwość, tak jak napisałem, stanowi szerokość kołnierza. Nie mogę znaleźć specyfikacji obu piast.

Szprychy mają dwa lekkie sezony za sobą i nie widzę potrzeby zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pięknie Rulez. Grunt to wiedzieć czego szukać!

 

Wymiary się różnią. 

Szerokość kołnierzy 58 mm Novatec i 44,5/45,5mm Shimano

Odstęp pomiędzy kołnierzami 58,4mm Novatec i 53mm Shimano

 

Nie mam pojęcia o zaplataniu kół, ale odnoszę wrażenie że może być problem z wykorzystaniem obecnych szprych.  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie muszą być na ten sam sposób montażu tarczy. Wówczas nawet szprychy da się wykorzystać. W przeciwnym razie trzeba nowe, ale i tak da się użyć tego novateca

 

Zwróć na to uwagę, co kolega napisał. Sprawdź wymiary Novateców pod CenterLock, bo może one będą pasować wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będę czynił poszukiwania kolejnej, kompatybilnej i oby szczęśliwej piasty shimano. 

Po co? Nyple wykorzystasz więc pozostanie ci tylko wymiana tych szprych. Jedna prosta, srebrna szprycha Sapima to koszt 1zł, mając ich 32 sztuki zapłacisz 32zł za nowe. Kup piastę pod taką samą ilość szprych i zanieś koło dobremu zaplataczowi, z prośbą o wymianę także szprych na odpowiednio krótsze. Stare szprychy jeśli w dobrym stanie postaraj się sprzedać za kilka groszy co częściowo zwróci ci koszta wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem specyfikacje Shimano, mam problem ze średnicą wału piasty. 

Model XT M8000   Diameter (mm) 15

Model XT M785  Diameter (mm) 14

 

Czy ten mm różnicy uniemożliwi zastąpienie piasty w obecnej sytuacji? 

 

*Arni220

 

 

 

Po co? Nyple wykorzystasz więc pozostanie ci tylko wymiana tych szprych. Jedna prosta, srebrna szprycha Sapima to koszt 1zł, mając ich 32 sztuki zapłacisz 32zł za nowe. Kup piastę pod taką samą ilość szprych i zanieś koło dobremu zaplataczowi, z prośbą o wymianę także szprych na odpowiednio krótsze. Stare szprychy jeśli w dobrym stanie postaraj się sprzedać za kilka groszy co częściowo zwróci ci koszta wymiany.

Brałem pod uwagę to rozwiązanie, jednak komplet białych szprych minimum 60pln, mija się to z celem. Szansa, że sprzedam używane 20 szprych 262 i 260 to już kolejne brnięcie pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...