Skocz do zawartości

[2600zł] Rower MTB Składak (dobór części)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna jakiegoś fajnego roweru  :P Dotychczas jeździłem na Giant Brass 2 M jednak był on już za mały. Chciałbym złożyć teraz rower na bazie tej ramy 


 


Rama Kross LEVEL R8 koła 27,5" - salon-rowerowy.pl i do tego dopasować poszczególne części podstawowe takie jak widelec, korba, przerzutki, koła, kaseta, hamulce,


 


tarcze... resztę sobie dokupię później także 2600zł to jest cena za te wszystkie części co wymieniłem i ramę  ;) Rower ten będzie wykorzystywany do jazdy rekreacyjnej ( żadnych skoków i zjazdów). 


 


Co chciałbym mieć w rowerze ?


 


Na pewno hamulce tarczowe przód-tył hydrauliczne.


 


Koła 27,5 lub 29


 


Rama na pewno 21


 


Kaseta tył 9 przełożeń


 


Przód 3 przełożenia 


 


Widelec z blokadą na kierownicy najlepiej gazówka ale sprężyna też może być  :P


 


i to w sumie tyle  :D


 


Trochę o mnie  :P


Wzrost:195cm 


Waga:70KG


Styl jazdy: Emerycki  :P


 


Prosił bym was o poszczególny dobór części do tej ramy tak by to wszystko miało ręce i nogi  ;) Z góry dziękuję 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ? Chciałbym dostać tylko odpowiedź jakie części by spasowały pod średnice i wymiary ramy, gdyż nigdy się tym nie zajmowałem więc moja wiedza na ten temat jest średnia a reszty sobie sam poszukam ;) no i czy jest sens składania na tej ramie wady zalety itd...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, aby złożyć rower samemu i jednocześnie było taniej, niż już złożony model gotowy do jazdy na przecenie, to trzeba mieć sporą wiedzę, a nawet tacy się przeliczają. Zobacz tego GT:

http://olx.pl/oferta/rower-mtb-gt-zaskar-sport-27-5-2015r-powystawowy-CID767-IDeXEv7.html

 

Cena katalogowa 4300 zł, już sprzedany, przed chwilą go znalazłem, byłby chyba dobry na ciebie. Jak złożysz coś lepszego to szacun. Rama z dożywotnią gw. , to jest opinia czystko obiektywna na temat tego roweru  ;)

 

Nie straszcie tym press-fitem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Press Fit jest dużo bardziej upierdliwy przy garażowym serwisowaniu (do montażu musisz użyć prasy a do demontażu wybijaka) w BSA masz gwint i bez problemu suport wkręcasz/wykręcasz . Przy press fit skazany jesteś również wyłącznie na korby ze zintegrowaną osią - nie zamontujesz tańszego i wytrzymalszego octalinka (co przy twoim dość ograniczonym budżecie byłoby dobrym rozwiązaniem).

Amortyzator  tappered ze skokiem 100mm , np.  Raidon http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/raidon/275-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-rl-r-275-cali-czarny-tapered-2015/767 .

Generalnie cienko widzę zamkniecie się w budżecie 2600 za całość aby wyszedł przyzwoity sprzęt ( rama 600 , amor 700 ,  korba z suportem 350 , przerzutki 200 , koła budżetowe 350 , hamulce budżetowe 300  i już masz 2500 a gdzie reszta ? manetki , rurki , opony , stery). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh napisałem przecież że 2600zł to budżet na Ramę,hamulce, przerzutki, korbę, widelec, koła, opony, a resztę czyli kierownicę, mostek itd sobie dokupię ;)


Także w budżecie się jako tako mieszczę ;) Korba tylko strasznie drogo mnie wychodzi ale to uroki Press-Fit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składasz od zera, to od razu napęd 10 rzędowy z kasetą 11-36. Koszty praktycznie takie same. Do tego korba 2-rzędowa, przy 27,5 cala polecam 38/24. I wszystko to zanieś najlepiej do serwisu, ja dałem 150 zł za rower przyniesiony w kartonikach. Same głupie hamulce - będziesz musiał przycinać przewody z długości i odpowietrzać.

AHA - i nie widzę w koszyku manetek :).

 

Najlepiej nie kupować w jednym miejscu, tylko poszukać po internetach i allegrach. Często opłaca się z innego sklepu zamówić tylko jedną część, bo nawet z wysyłką wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej, czasem nie lepiej - zależy od tego gdzie i jak się jeździ. Masz w ogóle pojęcie czego oczekujesz od roweru? Np. dla mnie 3 rzędy do zupełnie zbędny w terenie archaizm.

IMHO złożenie sensownego MTB HT w tym budżecie jest możliwe o ile posiadasz już jakieś części i narzędzia oraz pojęcie co z tym zrobić. Ewentualnie dajesz sobie kilka miesięcy czy rok na pieczołowite szukanie podzespołów w okazyjnych cenach o ile masz konkretną listę czy plan. Bardzo często kończy się to i tak kupnem czegoś innego i w innym budżecie, bo „okazja”, itp. ;) Składanie roweru to fajna sprawa, ale nie aby oszczędzić ale mieć sprzęt 100% dopasowany pod siebie.

 

W innym wypadku dozbierał bym do tych 3500-4000zł i rozglądał się za ciekawymi ofertami, oczywiście o ile rower używany ma być zgodnie z przeznaczeniem.

 

Tak BTW, dobrej klasy części pod 9 rzędów bywają droższe od dobrej klasy części pod 10 rzędów. Dlatego, bo tych pierwszych już się nie produkuje, a te drugie są powszechnie dostępne od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...