Skocz do zawartości

[koła] lekkie do crossa


LordOfSound

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przymierzam się do wymiany kół w bliższej lub dalszej przyszłości do mojego crossa. Aktualnie jest tam zestaw: piasty Shimano xt m756, po 36 szprych, raczej nie cieniowane, obręcze Alexrims dh19 (przód) oraz Zac 2000 (tył) z oponami Schwalbe Marathon (38-40C) i jakieś standardowe dętki też od Schwalbe. Ma to być na osobę 62-65 kg. Sakw nie wożę. najwyżej kilka kilo w plecaku w postaci wody, ubrań i zapięcia. poruszam się najczęściej po chodnikach/ścieszkach rowerowych i asfalcie, czasem jest to też jakaś polna lub leśna ścieżka.

Czego oczekuję? Przede wszystkim zbicia wagi. Obecne koła są ciężkie, za ciężkie jak na warunki w jakich przychodzi im pracować. Mają też być oczywiście jak najbardziej niezawodne, nie chcę ich centrować co miesiąc.

Budżet to powiedzmy 500-1000 zł. Nie mam sztywnej granicy, chodzi oczywiście o jak najlepszy stosunek cena/jakość. Mógłbym kupić gotowce jak i składać od początku. Koła i części mogą być używane. Jeśli o czymś zapomniałem czy macie jakieś pytania to walcie śmiało. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie to pytanie mam identyczne jak autor wątku - stosunkowo lekkie koła do crossa, tyle że zawodnik ~80kg.

 

Na allegro wiszą DT X1900 QR (klik hier) - 750zł za koła na DT370, obręczach 20mm wewnętrznie i wadze ~1,9kg. Jest coś ciekawszego w zbliżonej cenie?

Proszę tylko nie proponować Novateka 712 - nie mam zamiaru po raz kolejny 'pęknąć' bębenka.

 

Podobny zestaw można poskładać z części - obręcze DT 460 db (18mm wewn, ~450g, 28/32H), na kilku aukcjach są dostępne komplety DT370 (pod proste i zwykłe szprychy).

Więc wyjdzie prawie na to samo, ale koła składane 'własnoręcznie'... Przy 28 szprychach 2-1.8-2 i mosiężnych nyplach waga wychodzi b. podobna, też ~1,9kg.

Tylko czy warto... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...