Skocz do zawartości

[mostek]Jaką dlugośc mostka kupic?


Darek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem w trakcie skladania mojej pierwszej szosówki i nie wiem jaką długość mostka wybrać mam 174 cm wzrostu tutaj zdjecie ramy jaką zakupiłem http://attach.mobile01.com/attach/200804/mobile01-78e4d90f6b9a5d9f1bbfbeaa7ab7d467.jpg dlugosc rury podsiadłowej 56 cm, a do której musze jeszcze zakupić adapter aby móc zmienić mostek z fajki na ahead , prosze o pomoc bo nigdy nie jezdzilem na szosówkach i nie mam odniesienia jaki mostek kupić. Dodam jeszcze ze mostek mialby być pod 31,8 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nikt Ci konkretnie i dokładnie nie powie, jaką długość mostka dobrze by było kupić z racji tego, że zależy to od wielu czynników. Musiałbyś trochę pojeździć żeby stwierdzić czy mostek o takiej czy takiej długości Ci pasuje czy też nie. Pamiętaj że zawsze też możesz przesuwać siodełko do przodu/do tyłu... Takich konkretnych korekt robi się zazwyczaj po paru km. Z praktyki wielu szosowców zaczyna od mostków dł 120mm.

PS. Jeżeli chciałbyś kupić dobry mostek to mam świeżo zdjęty z Mojej Szosy Cannondale w stanie idealnym - wymiary +- 115 mm / wznios +- 7 stopni. 
LINK:

http://olx.pl/oferta/mostek-szosowy-przelajowy-cannondale-c3-6061-alloy-115-mm-CID767-IDfeCp1.html


Jak coś to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz skorzystać z różnych kalkulatorów, które powiedzą Ci, czy do Twojej  budowy odległość pomiędzy początkiem siodełka a środkiem kierownicy będą dobre, ale... najlepiej chyba zrobić tka, żeby tobie było wygodnie.

Nie podałeś długości górnej rury w ramie.

 

Wszystko też zależy jaką pozycję chcesz uzyskać na rowerze - czy ma być bardziej "turystyczna", czy bardziej sportowa - jeżeli ta druga - kup/sprawdź 100-120mm i próbuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...