Skocz do zawartości

[zakup roweru]Trek x-caliber 8 2016 vs Ghost Tacana 5 2016 vs Focus Black Forest LTD 2016


pszczerba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w doradzeniu, który z tych trzech rowerków będzie najlepszy.

 

Trek

 

http://www.dobrerowery.pl/trek-x-caliber-8?gclid=CjwKEAjw9OG4BRDJzY3jrMng4iQSJABddor1xyLFIgmAiEQTsw_2rDXOFwxchW8LHEvE0mLfpZ4uHRoCIRrw_wcB

 

Ghost

 

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2016/bike-detail/5340/

 

Focus

 

http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2016/mountainbike-race/black-forest-29/black-forest-ltd-29.html

 

Mam już mętlki w głowie, a na dniach muszę kupić rower i te powyżej wypisane mam "od ręki".

Dlatego proszę drogich kolegów i koleżanek skupić się na tych trzech modelach.

Dużo będę jeździł po lesie ale w planach mam krótkie tripy po bardziej płaskim i szutrowym terenie.

 

Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli do zrobienia tripa po gładkiej leśnej drodze ok/ 50km będzie uciążliwe?

To zależy jaka pozycję na rowerze preferujesz. Długa rama nie jest uciążliwa na dłuższe dystanse ,ale jeśli oczekujesz wygodnej jazdy jak na rowerze trekingowym wówczas szukaj krótkiej ramy.

Podany Cube Attention SL ma właśnie taką krótką "turystyczną" ramę ale całościowo nie powala na kolana (też nie ma główki taperowanej). Według mnie nadal najlepsza opcja to Ghost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sprzęta dla siebie po wielu przymiarkach na końcu listy zostały Ghost i Trek.

Po parokrotnych "jazdach" testowych pod sklepami wygrał jednak trek, chociaż na obydwu czuć było że mają świetną dynamikę i zwrotność.

I długo biłem się z myślami czy wybrać rower z lepszym osprzętem, czy rower który ma to małe coś co sprawia że daje minimalnie większego banana na japie podczas jazdy, a to coś ma Trek.

 

Nie robiłem więcej jak 50 km po płaskim i żadnego negatywu nie odczuwam, po terenie i singlach też jest rewelacyjnie i nawet jak się mocno stargam to z roweru schodzę zmęczony ale wypoczęty :teehee: , no chyba że jest jakaś gleba to lekko obity...

X-caliber mocowanie na bagażnik ma, Ghost nie wiem i chyba na teraz jest problem z dostępnością Tacana 5, model niżej i wyżej bez problemu, ale mogę się mylić.

 

Odświerzyłeś mi tego Ghosta i z chęcią bym na nim polatał dla porównania z trekiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W moim przypadku ostatecznie padło na Ghosta z którego jestem strasznie zadowolony. Przymierzałem wszystkie rowery i siedząc na tym pojawił mi się największy banan na twarzy.

Akurat mieli ostatnią sztukę interesującego mnie koloru i rozmiaru. Bagażnik jak najbardziej można podpiąć. Gdybym mieszkał bliżej Wrocławia to byśmy zrobili wspólną rundkę :)

Jutro ma być słoneczna pogoda więc będzie pierwszy dzień testów w leśnych warunkach :)

Martwi mnie tylko wyczytane w instrukcji zdanie o zakazie skoków na tym rowerku. A na małych hopek na ściezkach w lesie od groma, aż kuszą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...