Skocz do zawartości

[kaseta] smarowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy powinno się posmarować jakimś smarem bębenek piasty oraz gwint nakrętki kasety, aby później nie było problemu z jej zdjęciem ?? Zazwyczaj używam smaru shimano ciw zapiekaniu

Ja ostatnio porozbierałem bębenki w mtb i w szosie i bardzo polecam ten zabieg okazało się że oba sa w stanie bardzo kiepskim smar wypłukany doszczętnie, po złożeniu wszystko chodzi doskonale, w mtb mam deore, w szosie mavic cosmos 2003, nie jest to wcale trudne dla ułatwienia wyjmując po kolei części proponuje robić zdjęcia co i jak składać, kuleczek jest 50 w Bebenku sa dwie bieżnie po nałożeniu smaru kuleczki się pięknie nakładają, składa się prosto, ewentualnie w razie porażki bębenek nie jest drogi. smar zwykly ŁT, do zapadek użyłem oleju do łańcucha. kluczy potrzebny specjalny ze zdjecia, lewy gwint. pozdr

 

Ja robiłem w oparciu o ten tutorial

http://endurorider.pl/2011/02/jak-rozebrac-bebenek-w-piascie-shimano-instrukcja/

post-196266-0-30206700-1461993089_thumb.jpg

post-196266-0-16487300-1461993115_thumb.jpg

post-196266-0-19352200-1461993122_thumb.jpg

post-196266-0-99212900-1461993128_thumb.jpg

post-196266-0-22317600-1461993141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu pyta raczej o smarowanie na wierzchu, powierzchni między kasetą a bębenkiem, a nie jego serwis.

 

Nie pamiętam by nakrętka była kiedykolwiek zapieczona, jest co najwyżej mocno dokręcona i ząbkowanie nakrętki i koronki kasety sprawia ewentualnie problem przy demontażu.

Kaseta schodzi raczej bez problemu, jeśli nie chce za bardzo to można ją zbić przystawiając do największej koronki od drugiej strony śrubokręt i puknąć młotkiem. 

Jeśli masz wątpliwości jak łatwy jest u Ciebie demontaż to powiedzmy po miesiącu jazdy spróbuj zdemontować kasetę. To w sumie mniej niż 5 minut pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chodziło mi o posmarowanie bębenka z zewnątrz. Oczywiście w środku naturalnie że się czyści i smaruje. Z tym ze mam piastę Novatec 772 CL. Będę wymieniał niedługo oś z QR na 10mm i pofatyguje się ze smarowaniem. Czy do Novatec trzeba też specjalny klucz aby odkręcić bębenek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...