Skocz do zawartości

[Amortyzator] Pytanie do ekspertów


pl_mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nigdy.

Dostałem rower za darmo i teraz musze wykonać w poszczególnych elementach jakąś konserwacje, regulacje czy drobne zabiegi. Chciałem się dowiedzieć czy amortyzatorem też sie zająć.

Jakiś smar polecacie od siebie? Cena w granicach rozsądku.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amortyzatora to silikonowy, ale sądząc po zdjęciach to uszczelki kurzowe umarły i wszystko przez nie leci w obie strony. Rozbierz go, umyj i nasmaruj nawet zwykłym smarem ŁT-43.

Znasz model tego amortyzatora? Jeśli to jakiś sprężynowy uginacz to nic więcej niż mycie i smarowanie nie ma mu sensu robić - wymiana części i tak nic nie da w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amortyzatora to silikonowy, ale sądząc po zdjęciach to uszczelki kurzowe umarły i wszystko przez nie leci w obie strony. Rozbierz go, umyj i nasmaruj nawet zwykłym smarem ŁT-43.

Znasz model tego amortyzatora? Jeśli to jakiś sprężynowy uginacz to nic więcej niż mycie i smarowanie nie ma mu sensu robić - wymiana części i tak nic nie da w dłuższej perspektywie.

Mam jeszcze lepszy smar niż silikonowy. Udało mi się sprowadzić 20kg z Holandii. Gdyby ktoś tam chcial

Do amortyzatora to silikonowy, ale sądząc po zdjęciach to uszczelki kurzowe umarły i wszystko przez nie leci w obie strony. Rozbierz go, umyj i nasmaruj nawet zwykłym smarem ŁT-43.

Znasz model tego amortyzatora? Jeśli to jakiś sprężynowy uginacz to nic więcej niż mycie i smarowanie nie ma mu sensu robić - wymiana części i tak nic nie da w dłuższej perspektywie.

Mam jeszcze lepszy smar niż silikonowy. Udało mi się sprowadzić 20kg z Holandii. Gdyby ktoś tam chciał to pisać

Kolega musi sprawdzić czy wogóle jest go warto serwisowac. Niech ściągnie dólne lagi i zobaczy czy jest rdza na rurach goleniowych. Jeśli nie ma to amorek do uratowania zaś jesli są to w amorka nie ma sensu naprawiać wydając kasę na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, spędziłem trochę czasu na konserwacji całego roweru i oto jakie mam wnioski jeżeli chodzi o amortyzator po wyczyszczeniu chodzi lepiej ale wyczuwalne są luzy i wymiana nie konieczna ale nie zaszkodzi stąd moje pytanie, jakiś uginacz do 300 zł? nie potrzebuje amorka za 1000 zł na pewno będzie on lżejszy i jego praca będzie lepsza ale, skoro jestem zadowolony z tego a to jest zwykły sprężynowy ala amortyzator to i nie bede tu wydziwiał :)

Koła 28"

Hamulce V-Brake

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, mój syn posiada rower Scott Scale 970 model z roku 2015 - http://www.scott.pl/produkt/157/455/rower-scale-970/. Jest tam zamontowany amortyzator jak w opisie Suntour XCR RL-R Coil Spring 1 1/8” Steerer ze zdalna blokadą  i skokiem 100 mm. W chwili obecnej chcę wymienić ten amortyzator na amortyzator Suntour XCR RLR 29 Cali AIR Dysk Biały 2016 o skoku 120 mm lub 100 mm. W związku z tym moje pytanie jest takie czy nie ma przeciwwskazań na taką wymianę i czy nowy amortyzator będzie pasował do tego roweru.  Przepraszam jestem początkujący w tych tematach i muszę się upewnić :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jest tam zamontowany amortyzator jak w opisie Suntour XCR RL-R Coil Spring 1 1/8” Steerer ze zdalna blokadą  i skokiem 100 mm. W chwili obecnej chcę wymienić ten amortyzator na amortyzator Suntour XCR RLR 29 Cali AIR Dysk Biały 2016 o skoku 120 mm lub 100 mm.

Jeśli jest zamontowany 100mm to nie kombinuj i kup 100mm

Będzie pasował. 

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...