Skocz do zawartości

[No Tubes] Czego mi potrzeba


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelniałem Schwalbe RR w wersji performance , ścianki mają cieńsze od dedykowanych i pojawiały się kropelki mleka na bokach.

Po kilku dopompowaniach uszczelniły się. Jeśli nie masz na gumie przecieków , problem może leżeć  w źle naklejonej taśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też podłaczę się z pytaniem. Walczę z kołami Mavic CrossRide FTS-X (20 mm w środku) oraz oponami Continental Mountain King II RaceSport 2.4. Spędziłem pół błogosławionej niedzieli na próbach zrobienia bezdętki. Coś nie bardzo opona chce wskoczyć w ranty. Smarowałem mydlinami, zatanawiałem się już nad silikonem w płynie. Gdzie może tkwić błąd? Może jest to kiepawy zestaw do uszczelnienia?

Ps. Jaką szerokość taśmy polecacie do tego koła? Wstawiłem 20 mm, czy to nie jest za wąska? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 powinna być akurat, powierzchnia obręczy jest wklęsła. Potem możesz ew. poprawić nożykiem tapicerskim. Co do dobrodziejstwa inwentarza, skoro producent dał takie obręcze i opony i pozwolił używać ich tubeless to nie mnie się z nim kłócić. Nie powinno mieć to wpływu na samo uszczelnienie, ale podczas jazdy na niskim ciśnienie taka "żarówa" może chcieć uciec. Na wszelki wypadek najpierw pojeździłbym na samym tyle, a przód zrobił jak nabierzesz zaufania. Ew. strata opony z tyłu mniej boli w twarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś nie bardzo opona chce wskoczyć w ranty. Smarowałem mydlinami, zatanawiałem się już nad silikonem w płynie. Gdzie może tkwić błąd? Może jest to kiepawy zestaw do uszczelnienia?

ja  w przypadku problemów z uszczelnieniem robię tak:

zakładam na noc dętkę (opona ładnie  układa się i siada na ranty)

następnie ściągam dętkę zdejmując oponę tylko z jednej strony ( druga strona zostaje osadzona)

wlewam mleko i bez problemów uszczelniam zwykłą pompką podłogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak @vpablov, 

 

ja  w przypadku problemów z uszczelnieniem robię tak:

zakładam na noc dętkę (opona ładnie  układa się i siada na ranty)

następnie ściągam dętkę zdejmując oponę tylko z jednej strony ( druga strona zostaje osadzona)

wlewam mleko i bez problemów uszczelniam zwykłą pompką podłogową.

 


A takie coś da radę?

http://allegro.pl/stanley-kompresor-bezolejowy-sprezarka-zestaw-i5213537640.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A takie coś da radę? STANLEY KOMPRESOR BEZOLEJOWY SPRĘŻARKA + ZESTAW (5213537640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Lepsze będzie to: http://singletrackworld.com/forum/topic/ghetto-tubeless-inflator-total-cost-9p - Serio. Tanie kompresory mają mały tłok - znacznie mniejszy niż w pompce stacjonarnej. Do tubeless potrzeba:

a. Opony, który staje bez problemu na stacjonarnej - ja tak miałem np. z Hutchinson Python i Toro TLR

 

albo 

 

b. "Dużego pierdnięcia", żeby opona wskoczyła w rant felgi. U mnie Racing Ralph TLE nie chciał wstać na Mavic Crossride bez strzała z butelki (2 litrowa Cola, 85psi).

 

PS. Żeby nie było - dopiszę, jak w amerykańskich programach "don't try this at home", ale i tak zrobisz jak zechcesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie śmiecić,

obręcz WTB KOM i25, opony Schwalbe Lite Skin, opaska przyklejona, wentyl ze starej dętki. I teraz pytanie, czy faktycznie potrzebuję mleka? Koło leży w domu już godzinę i powietrze nie schodzi, wszystko wygląda cacy. Mleko zwiększy wagę a tego nie chcę, ma być ultra lekko na zawodach. Jak wielkie jest prawdopodobieństwo podziurawienia opony, często wam się to zdarza? W górach zestaw nie będzie używany, drogi leśne i szutrowe, nie wiem czy jest sens to zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony Schwalbe Lite Skin, opaska przyklejona, wentyl ze starej dętki. I teraz pytanie, czy faktycznie potrzebuję mleka? Koło leży w domu już godzinę i powietrze nie schodzi, wszystko wygląda cacy

Zejdzie ;-) Lite skin ma bardzo cienkie ścianki. Gdybyś zalał mleko pewnie byłoby widać jak wychodzi bokami.

Mleko oprócz łatania dziurek w pewnym stopniu "wulkanizuje" połączenie opony i wentyla z felgą i moim zdaniem jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, opony Schwalbe Lite Skin, opaska przyklejona, wentyl ze starej dętki. I teraz pytanie, czy faktycznie potrzebuję mleka?

zobaczysz rano, poza tym ta opona ma cieńsze ścianki niż dedykowana snake skin.

Taki zestaw moim zdaniem nie będzie CI trzymał ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odkopie temat,

Mam obręcze DT 1900 X spline, które są gotowe do bez dętek + opony Conti MK II Racesport 2.2 i Conti XK racesport.

Czy korzystaliście z tych opon w systemie bezdętkowym? Nie będzie z nimi problemu ?

 

Raczej zdecyduje się na zestaw od trezado, z racji wielu pozytywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszło gładko za pierwszym razem.

Guerilla Tape 12zł

Jakieś płyn uszcz. continental - 30zł

Opona Racing Ralph Performance nowa za 120zł

Wentyl presta w sklepie dla caringtonów bo nigdzie nie było a dziurawej dętki nie miałem - 30zł

192zł razem z oponą. 

 

Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie śmiecić,

obręcz WTB KOM i25, opony Schwalbe Lite Skin, opaska przyklejona, wentyl ze starej dętki. I teraz pytanie, czy faktycznie potrzebuję mleka? Koło leży w domu już godzinę i powietrze nie schodzi, wszystko wygląda cacy. Mleko zwiększy wagę a tego nie chcę, ma być ultra lekko na zawodach. Jak wielkie jest prawdopodobieństwo podziurawienia opony, często wam się to zdarza? W górach zestaw nie będzie używany, drogi leśne i szutrowe, nie wiem czy jest sens to zalewać.

Ja próbowałem przez tydzień uszczęśliwić właśnie te opony ale ścianka jest w nich strasznie cienka, do tego stopnia, że wali nią mleczko jak głupie, szkoda czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...