Skocz do zawartości

[No Tubes] Czego mi potrzeba


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Mam koła 26" Ztr Crest Aplpine?

Co potrzebuję by cieszyć się jazdą bez dętek.

 

Wentyl No Tubes - jaki?

Taśma 21mm - 

Mleczko - jakie polecicie?

Oponę mam Rocket Ron TLR

 

Coś jeszcze, może jakiś zestaw naprawczy?

 

Jest na sieci taki zestaw, tylko troszkę drogi

http://www.bikestacja.pl/pl/zestaw-tubeless-ready-notubes-set-21mm-29758.html

 

stans-no-tubes-ztr-crest-mtb-rim2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw faktycznie dość drogi. NoTubes ogólnie drogie. Ja używam wentylków Rubena (od 20 zł), mleczka WTB ( 45 zł za 0,5 L) lub mleczko kolegi z forum (temat przyklejony jest ). Taśmę jak chcesz tanio można kupić w markecie Duck Tape lub inne już dedykowane do obręczy bezdętkowych. Wszystko zależy czy będziesz robił zakupy wysyłkowo czy w sklepie stacjonarnym.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam przejść na mleko, tylko że w serwisie powiedzieli mi że do moich obręczy Bontrager Mustang Elite powinienem kupi jakąś specjalną opaskę dedykowaną przez treka do tlr. Jak uważacie jest to potrzebne czy wystarczy założyć zwykłą taśmę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli zadałeś pytanie to tak, taka taśma jest ok.

Zresztą sam używam tego patentu od chyba 3 lat i się sprawdza doskonale. Dodatkowym plusem tej taśmy jest elastyczność, taśmy przeznaczone do TL/TLR są cholernie sztywne i nie przylegają tak dobrze od razu (nie wiem czy wszystkie, ale te, których używałem miały taką skłonność) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma takiej potrzeby, ghetto tubeless sprawdza się raczej tylko przy zestawach, które nie są dedykowane do TL/TLR i nie gwarantują szczelności między obręczą a oponą.

Ghetto to też dodatkowa waga i więcej niepotrzebnej roboty oraz problem przy wymianie opon.

Do ghetto też potrzeba taśmy :P

 

Jeżeli kolega ma obręcze i opony pod TLR to nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa bo to zestaw przystosowany do bezdetek.

W takim razie potrzebna jest w ogóle taśma ? Widziałem na filmiku ze szły same opony i mleczko. Pytam z ciekawości jak to wygląda ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Większość obręczy pomimo tego, że jest TR to jednak ma dziury na nyple więc trzeba to zabezpieczyć taśmą ;)

 

Ja polecam taśmę No Tubes, u mnie śmiga drugi rok. I zdecydowanie wentyle rozkręcane, w przypadku uzupełnienia mleka rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze ;)

 

Mleko mam Trezado i na ten sezon też kupiłem Trezado, fajnie uszczelnia (choć z drugiej strony zestaw opona TR/obręcz TR nawet bez mleka daje radę) i nie zasycha tak szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@lucass3: Taśma jest potrzebna - uszczelnia otwory na nyple i wentyl, aczkolwiek są obręcze bez otworów na nyple, nie miałem, ale pewnie tam da radę bez taśmy ;)

 

Tu: http://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesday-Gorilla-Tape-Tubeless-Conversion.html

Niby też tę taśmę Gorilla polecają, ale wydaje mi się, że jednak Duct tape wygodniejsza (nie trzeba docinać) a efekt pewnie taki sam. Ta taśma Gorilla jest grubsza, więc pewnie jedna warstwa styknie.

 

Wg Stana taśma 25mm będzie ok (nawet jak obręcz ma szerokość 21mm to pamiętaj, że przez środek przebiega rowek, przez co można użyć szerszej taśmy).

http://www.notubes.com/ZTR-Crest-26-32-Hole-Black-P341.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Mam kola tlr + opony maxxis ardent exo, obrecze owiniete tasma power tape, wentyle zrobione ze starych dętek, mleko trezado. Jak dlugo taki zestaw powinien sie uszczelniac ? 3 dzien opony stoja zalane i ciagle z nich ucieka powietrze (pod woda jak dawalem nie widav zadnych pecherzykow powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Mam kola tlr + opony maxxis ardent exo,

 

opony TR i obręcze Tr praktycznie od razu powinny się uszczelnić.

Przedwczoraj robiłem zestaw na Schwalbe RR, NN + dt 401 Xm i trzymało ciśnienie od razu.

-taśmę dobrze obkleiłeś, mleko nie pojawia się obok wentyla, obracałeś i wstrząsałeś kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...