Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Najlepszy rower Crossowy do 3500 tys.zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , Panowie z racji tego że jestem "zielony" w kwestii rowerów i całego sprzętu z nim związanego , zmuszony jestem prosić Was o pomoc ...


 


Mianowicie chce kupić rower CROSSOWY - Dlaczego ? Ponieważ główna jazda będzie odbywała się po mieście ale jak wiadomo zawsze jakaś ścieżka leśna , czy ogólnie jakiś teren po drodze się trafi więc fajnie by było mieć amortyzator z przodu i komfortowo jechać ...


 


Na rower chciał bym przeznaczyć maksymalnie 3500 tys.zł.


Zapewne ktoś za chwilę napisze że można kupić rower tańszy o 500 czy 1000 zł ( I tutaj się zgadzam w 100% ) jednak ja wole zawsze kupić coś "lepszego" niż pózniej żałować że mogłem dołożyć parę złotych i mieć lepsze to czy tamto , tym bardziej że roweru nie kupuję na miesiąc czy dwa ...


 


Troszkę poczytałem różnych informacji o różnych rowerach , do gustu przypadł mi TREK 8.4 Ds 2016 - Co o nim sądzicie ?


 


Bardzo bym Was prosił o podanie konkretnych modeli które były by lepsze od tego Trek'a - Może jakiś Ghost albo Cube ?


 


Z góry chciałem bardzo podziękować za jakąkolwiek radę/pomoc ^_^


 


Pozdrawiam i życzę miłego dnia ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, za Treka się płaci dosyć dużo. Dla mnie jedynie fajny z wyglądu jest. Napęd taki jak w Treku znajdziesz w rowerze za 2 tysiące. 

 

Lepszą propozycją jest już Ghost:

 

http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/trekking_cross/ghost/31097/cross_5100

 

A najlepszą póki co to Romet Orkan 5.0

 

http://allegro.pl/rower-romet-orkan-5-0-hydraulika-xt-mega-cena-i6102204553.html

 

Dużo ludzi przeraża, a nawet wstydliwy jest napis ROMET, ale... ! Masz z przodu przerzutkę Doere, z tyłu XT ! ( Trek i Ghost mają grupę, a nawet dwie słabsze ), masz amortyzator powietrzny ( warty 1000pln), gdzie w Treku masz np zwykłego NEXa za 200zł. Ponadto w Romecie jest chwalone przez użytkowników siodełko o wartości 150-200zł. Jedyny minus tego Orkana w opinii małego odsetka posiadaczy to niby hamulce. Tutaj się nie wypowiem bo nie mam tego roweru, ale zawszę możesz kupić nowe Shimano i wymienić a Promaxy sprzedać. Biorąc pod uwagę że bedziesz wymieniał hamulce to i tak spokojnie zmieścisz się w 3000pln i jeszcze sprzedasz Promaxy.

 

 

Inna, ale również ogólnie gorsza propozycja to Giant Roam:

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.1.disc/24505/89299/#specifications

 

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to, tani amortyzator ( za 200zł), lecz na plus mimo wszystko kompletne Deore. Ja jednak bym wolał kupić Orkana 5.0 i w najgorszym wypadku zmienić hamulce na jakieś lepsze Shimano, bo w Orkanie mam o niebo lepszy amortyzator, który daje dużą różnice w jeździe ( na plus oczywiście ) niż w wymienionej konkurencji.

 

 

Zaraz posypią się opinie, że ROmet to pewnie słaba rama itd. Powiem tak: na ramę i tak masz gwarancję i tak, więc jak coś się stanie to reklamujesz itd, poza tym rower Crossowy nie nadaje się do trudnego terenu. Jeżdżąc po asfalcie, lekkim terenie, nie powinno nic się stać z ramą, a wadę fabryczną ramy to można mieć i w rowerze za 10 tysięcy PLN. Mój werdykt: w tej półce cenowej Orkan jest BEZKONKURENCYJNY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie stacjonarnym dowiaduj się o orkana 5.0 z 2015r. Koniecznie z 2015roku. Jako argument podawaj, że w sklepach internetowych kosztuje najtaniej 2300zł. Zawszę możesz zamówić na allegro lub w linku w którym podaje niżej jeśli się boisz allegro.

 

http://rower-sport.pl/pl_PL/p/ROMET-ORKAN-5.0-M-2015/2593?unibike

 

W tym sklepie do wyboru jest rama 19 i 21 cali. Na allegro zostały same 21 cali. Jaki rozmiar dla Ciebie to nie wiem. Napisz do użytkownika fotofx to on CI pomoże dobrać rozmiar.

 

 

Edit: 

 

jak dobrze pamiętam, jeden z forumowiczów podając cenę z allegro jako argument ( 2300pln ) w sklepie stacjonarnym, wyrwał go statecznie za 2400 albo 2450pln.

 

Nie słuchaj gadki sprzedawcy, że mu się nie opłaca itd albo że coś innego w tej cenie. Temat Orkana 5.0 został na forum milion razy przewałkowany i werdykt taki, że jest najlepszy w cenie do 3500-4000 pln

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182 cm wzrostu więc myślę że chyba 19 , 21 może być na styk ;p Czyli w stacjonarnym postaram się kupić między 2400 a 2500 , może się uda i tak bym wolal bo czy jakiś serwis pózniej czy cos to trzeba wysyłać ... Zawsze lepiej kupić na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...