Skocz do zawartości

[Spinka] SRAM PowerLink - czy będzie pasować do łańcucha YBN S50?


patrykut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam rower MTB (Grand Rock 200 2015) z łańcuchem YBN S50 i postanowiłem łańcuch rozkuć i założyć spinkę w celu łatwiejszego i efektywniejszego wyczyszczenia go. W związku z tym bardzo proszę Was o doradzenie, czy spinka SRAM PowerLink dla łańcuchów 6/7/8 rzędowych będzie do tego sprzętu pasowała i czy nie powinno być problemów z montażem jak i zdjęciem jej. Czytałem, że ten konkretny łańcuch jest kompatybilny z produktami firmy SRAM, natomiast z drugiej strony między innymi na tym forum natknąłem się na tematy w których konkretna spinka nie pasowała do danego łańcucha.

 

Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym podbić temat. Założyłem dokładnie ten sam wątek na kilku najbardziej popularnych forach rowerowych i do tej pory nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że mogę u siebie w mieście dostać spinkę Accent do łańcuchów m.in 7 rzędowych, czyli pasowałaby teoretycznie do mojego. Zmierzyłem łańcuch suwmiarką - jego szerokość wynosi 7,3 mm. Tutaj nasuwa się moje pytanie i zarazem prośba - czy ktoś mógłby potwierdzić bądź nie, że spinka Accenta pasująca do łańcuchów m.in 7 rzędowych ma taką samą szerokość, czy inną? Gdyby była taka sama to myślę, że nie byłoby żadnego problemu z montażem, ale bez tej wiedzy nie chcę na razie nic robić. Niestety, w żadnym sklepie ani na żadnej aukcji szerokości tej spinki nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

łańcuch 6/7/8 może mieć 7,3 mm (jak twój) lub 7,1.

Na pewno różnią się spinki KMC (dostosowane do jednej lub drugiej grubości), podejrzewam że dla sram będzie podobnie. Nie dam sobie wprawdzie uciąc głowy :) - ale srebrny sram ma 7,1 .

Zmierz (lub niech ci zmierzą)tego Accent'a i będziesz wiedział co i jak - albo zainwestuj w KMC CL-573 (to ta grubsza, węższa jest CL-571)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te odpowiedzi, nawet po nieco dłuższym czasie. Temat właściwie mogę uznać za zamknięty, gdyż do miesiąca czasu wymieniam łańcuch na prawdopodobnie Accent AC-601 (chyba że macie jakieś lepsze propozycje w niskim budżecie, do 30 zł, wielotryb to Shimano Tourney TZ-21 14-28T), a w międzyczasie kupiłem tanią spinkę ażeby nieco się do tej "techniki" przyzwyczaić i nauczyć się ją zakładać, zdejmować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...