Skocz do zawartości

[Piasta tylna] Czy to jest awaria piasty tylnej?


atizylak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rower mi bardzo trzeszczy przy nacisku na pedały, pod obciążeniem.

Wykluczyłem już większość rzeczy(wymieniłem suport na nowy, zmieniłem pedały na inne, zrobiłem serwis sterów, popsikałem całe tylne koło wd 40, zdjąłem plastikową osłonę z koła, obejrzałem ramę czy nie pękła, podokręcałem śruby, dociągnąłem szprychy o 1/4 obrotu choć wg mnie były dobre), wydaje mi się że to przez tylną piastę która się rozdziela na części jak naciskam na pedały. Oto film i zdjęcie:

 

 

s43DGs7.jpg

 

Wie ktoś może czy ta piasta się zepsuła że się rozdziela czy coś się odkręciło?  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bartek. Ładny złom ten Canyon.  Piasty bez powodu pękają. 

 

Nie Canyon tylko Mavic - straszna padlina. Czeka Cię Adam nowe koło i tu nie ma co dyskutować. Ciesz się, że w takich okolicznościach a nie na tripie gdzieś w górach bo na zjeżdzie mogło by być nie ciekawie. 

 

Olał bym gwarę bo nawet jak uznają to dadzą ten sam szajs. Kupić coś porządnego od Novateca i zapleść ponownie koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uczciwe z ich strony. Inna kwestia rozpatrzenia reklamacji i podejścia do klienta (nie mam pojęcia jak Canyon rozwiązuje takie kwestie więc się nie wypowiem). Do dupska jest to, że człowiek staje przed wyborem, albo nowe koło za kilka stów albo miesiąc w plecy na rozwiązanie tematu przez szkopów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym mavica i canyona jednocześnie. 

 

Argumentuj to sezonem startowym i presją czasu. Może w ramach gestu wyślą całe koło bez wysyłania całego roweru bo sprawa jest ewidentna. 

 

Próbuj. Jak się nie uda to najwyżej pójdzie reklamacja przepisowo i oficjalnym kanałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj nowe koło Mavic Crossride FTS-X INTL 016  9x135 tył. Tak wynika z dokumentu-zlecenia dołączonego do koła, bo na kole jest na obręczy napisane mavic crossride a na piaście tylko żółty pasek z napisem mavic. W zamian za tamto stare mavic crossone disc co się piasta złamała. Jak będzie pasować to będę zadowolony. Trochę to trwało ale w końcu jest. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z Canyonem wszystkimi możliwymi kanałami. Przysłali kuriera UPS który zabrał koło na ich koszt. Wcześniej zdemontowałem z koła kasetę, oponę, dętkę i tarczę. Musiałem je dobrze zapakować. Do paczki dołączyłem 2 strony skanu rachunku za rower i kartkę z opisem co jest zepsute bo z wyglądu koło wyglądało na dobre. Kurier zabrał stare koło a po dokładnie 3 tygodniach przywiózł nowe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

siemanko.

odgrzeje trochę temat bo przymierzam się właśnie do zakupu AL 6.9 z 2015.. 

z którego roku jest Twój? czy problem z tymi piastami jest powszechny czy tylko "wybrane" modele pękają? swoje ważę (95kg) i lubię porządnie nacisnąć na pedały więc jeśli się zdecyduje mogę mieć problem..

I jeszcze jedno pytanie.. Jak sprawa się ma z geometrią w tym modelu? Jest typowo sportowa, neutralna czy turystyczna? mam 180 cm wzrostu i przymierzam się do zakupu ramy w rozmiarze M.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo kół Mavica widziałem i serwisowałem i jak do tej pory nigdy nie widziałem koła z pękniętym korpusem piasty. Ogólnie nie widziałem jeszcze koła w którym coś takiego miałoby miejsce, bez względu na producenta. Piasty mają sporo innych miejsc które mogą się rozkraczyć.

Pewnie niedoróba produkcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że tak jak w tym przypadku nie trafiały one do Ciebie tylko były odsyłane do producenta.. Aczkolwiek ten post opisuje jedyny przypadek pęknięcia piasty na który trafiłem więc może to jednostkowy przypadek a takie się zdarzają i nie ma co się tym tematem przejmować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam nie odsyła się wadliwych rzeczy do producenta. Przy reklamacjach rozpatruje się je po materiale foto i na słowo sprzedawcy. Poza tym jak pisałem - przez 20 lat użytkowania roweru i 7 lat pracy nie widziałem piasty z pękniętym korpusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...