Skocz do zawartości

[rama 27,5"] Na co zamienić konającą już ramę Krossa


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)

 

Dotychczas jeździłem Krossem Level R3, w którym z oryginału została tylko rama, mostek i kierownica. Ale zauważyłem kilka dni temu, że rama pęka przy spawie ruru podsiodłowej z górną rurą co jest juz bardzo niepokojące. Wczoraj napisałem do Krossa załączjąc fotki pęknięcia z zapytaniem o reklamację. Odpisali dokładnie to czego się spodziewałem, czyli żeby zgłosić im to w panelu reklamacyjnym, a oni zabiorą go do siebie w celu weryfikacji uszkodzenia. Tylko wydaje mi się, że na uznanie gwarancji nie mam najmniejszych szans. I dlatego chcę sprawic sobie prezent na "zająca" i kupić nową ramę do której zapakuję graty z mojego roweru.

 

Zastanawiam się nad ramą Accent Peak 27,5" w rozmiarze M. Według mojej oceny geometria tej ramy nie odbiega daleko od geometrii Krossa, którego posiadam. Znaczącą rzecz zauważyłem w długości górnej rury. W Peaku podane są dwie wartości TT - 589 i TTh - 615. I w takim układzie Kross podaję wymiar TT - 603 i opisuje to jako Efektywną długość górnej rury. Jak mają się wymiary gornej rury Peaka  i Krossa?

 

Drugim wyborem nie wiem czy lepszym, ale na pewno droższym jest rama Author Egoist 27,5"

 

Co jeszcze byście polecili pod koła 27,5" do kwoty ~1000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta jedna więcej nie zrobi różnicy  :woot: Znalazłem jeszcze ramę Cube C LTD SLhttp://allegro.pl/c-ltd-sl-27-5-rama-mtb-taper-blackline-r-20-cali-i6071939662.html. Rama fajna, czarna nie rzucająca się w oczy, Tylko trochę krótsza i cięższa od Peaka i zmuszony bym był do kupna nowej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy przy tej ramie Cube w rozmiarze 20" jest duża. Rura podsiodłowa jest wyższa tylko  o 7 mm w porównaniu do obecnego Krossa  :icon_confused:

 

Ps. Kiedyś jak z kumplami się witałem mówiłem do każdego siema łysy. I tak juz później zostało, że kumple zaczęli się witać tak ze mną. A nigdy nie byłem ani łysy. Oczywiście nie mam nic do takich osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no rzeczywiście- zapomniałem że cube ma dziwną rozmiarówkę ;) w każdym razie hak przerzutki jest do przerzutki shadow i suport press fit zamiast wkręcanego więc ja bym sobie cube odpuścił. author to wogóle się nie opłaca bo kosztuje prawie 2x tyle a wagę ma prawie identyczną, jedynie tyle że dają stery w zestawie, ale warte są jakies 100zł więc nie opłaca się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś w rozmiarze 19-20", to wyszukałem jeszcze takie "cusie":
- rama z dość lekkiego (11,4) roweru seryjnego mało popularnej marki - http://allegro.pl/rama-head-x-rubi-iv-27-5-51-cm-promocja-mtb-i6072225421.html

- kolejny (nieco lżejszy) Cube - http://allegro.pl/cube-rama-mtb-acid-27-5-20-cali-cr-i6014124502.html

- lekka i całkiem fajna, ale za to droższa, propozycja godna rozważenia - http://allegro.pl/rama-mtb-author-traction-27-5-roz-19-rower-i6045776978.html

 

Pozdrower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hak się bodajże direct mount nazywa- przerzutki shadow sa montowane na takiej jakby przedłużce, a z takim hakiem nie trzeba jej uzywać ;) nie wiem czy zwykła przerzutka nie będze przypadkiem działać normalnie, ale przesunięcie do tyły raczej by jej nie służylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@piciu256, No tak, sam mam Shadow'a na "zwykłym" haku. Ale faktycznie ciekawe, cze ten długi hak miałby wpływ na działanie nie-Shadow'owej przerzutki. Mi się wydaję, że raczej by działało...

 

@@siemalysy, No to chyba nie ma alternatywy dla Peak'a. Egoist jest prawie 2x droższy, więc moim zdaniem lepiej kupić ramę Accenta i zaoszczędzić na inne części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale jest tania i ma taka sama glowke jak obecny rower. Masa pewnie tez jest porownywalna do R3. Jak bym mial kase i byl maniakiem rowerowym jak autor to nie zastanwialbym sie nad rozsadnymi ramami tylko zainwestowal w cos naprawde cool. Peak to minimum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maniakiem? :-) Myślałem o tym Cube, ale jednak górna rura jest za krótka nawet przy ramie 20", krótsza jest od ramy mojego Krossa. Skłaniam się na zakup Peaka. Kosztuje nie całe 700 zł. Znalazłem też ramę Kellysa Thorx. Tylko ta cena i geometrii nie mogę znaleźć.

 

Geometrę Thorx można znaleźć, jednak jest "ukryta" ponieważ to chory projekt ...

 

PS

Co do Egoist i Traction to nie są takie same, a opis nie jest "kopiuj wklej" , Egosit ma rurki potrójnie cieniowane i jest o 50 gr. lżejszy od Traction który ma rurki podwójnie cieniowane ... do tego pewne różnice w długości ram, kącie podsiodłowym i rozstawie kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę Egoist a 2015 kupisz na alledrogo za 800 zł wiec różnica w porównaniu do Peak a jest moim zdaniem warta dopłaty, chyba że masz alergie na biały kolor... Egoist ma zupełnie inna geo od Traction... więc nie wiem co tu niektórzy chcą kopiować i wklejać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoista kupię za 800 zł na allegro tak jak piszesz. W zestawie są również podkładki i stery z redukcją na 1 1/8". Czyli może się okazać w ogólnym rozrachunku nawet korzystniej niż Peak, który kosztuje ~700 zł bez sterów. Tak tylko sobie myślałem żeby kupic coś z dłuższą rurą niż mam w Krossie. Bo troche po dłuższym uzytkowaniu miałem wrażenie, że jest trochę krótka. Egoist jest teoretycznie 2 mm dłuży na górze, a Peak 12 mm. Tyle tylko czy da się wyczuc taką róznicę. Jasny gwint, że nie mam gdzie się przymierzyc do rówerów na tych ramach.

 

 

Geometrę Thorx można znaleźć, jednak jest "ukryta" ponieważ to chory projekt ...

 

PS

Co do Egoist i Traction to nie są takie same, a opis nie jest "kopiuj wklej" , Egosit ma rurki potrójnie cieniowane i jest o 50 gr. lżejszy od Traction który ma rurki podwójnie cieniowane ... do tego pewne różnice w długości ram, kącie podsiodłowym i rozstawie kół.
 

Rzeczywiście ta rama Thorx jest jakoś dziwnię "pogięta" ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...