Skocz do zawartości

[gps] Garmin Edge 1000, 810 + Powerbank


Xonix29

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym ładowaniem garmina podczas jazdy z powerbanka? 

Był już taki temat ale jest zamknięty i były tam podzielone opinie. 

Jeden z polskich importerów garmina twierdzi, że nie jest to możliwe w Edge 1000 i innych modelach z seri Edge. Według nich po podłączeniu powerbanka, garmin przejdzie w tryb ładowania i wyłączą się funkcje pomiarowe i nawigacyjne. 

Jednak ten filmik pokazuje, że jest to możliwe:

 

https://youtu.be/wYjQn6NWYnk?t=163

 

To jak to w końcu jest? Użytkownicy garminów napiszcie, albo lepiej nagrajcie krótki filmik  :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Edge 810 spokojnie się ładuje z powerbanka podczas jazdy. Jedynie jak się odłączy zasilanie (czasem przez wyboje), włącza się odliczanie do wyłączenia urządzenia, trzeba tylko to anulować.

Poza tym jak masz zewnętrzny uchwyt i aby go ładować podczas jazdy będziesz potrzebował kątowy kabel. Jest za mało miejsca pomiędzy mostkiem, a Garminem. Ja kupowałem za parę złotych z aliexpress. Na koniec musiałem trochę przyciąć końcowkę, bo opierała się na mostku.

 

Jak poradzisz sobie z tymi dwoma trudnościami to użytkownie powerbanka nie jest problematyczne. Oczywiście trzeba też uważać na deszcz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ładowaniem garmina podczas jazdy z powerbanka?

 

Hejka,

 

to dla potomności napiszę, choć koledze już na priv odpowiedziałam... da się, bez problemu.

 

Kupiłam w sklepie zwykły powerbank i w trakcie jazdy wpinam kabelek. Garmin Edge 1000 normalnie dalej chodzi, pokazuje prędkość, kadencję, liczy km itd.. tylko krótko wyświetla się informacja "charging" na górze, poza tym jedziesz dalej. Trudno się było dowiedzieć o pojemność baterii w środku, po 20 min na infolinii Garmin powiedziano mi 1050 lub 1100 mAh.

 

Jeśli ktoś montuje ten długi uchwyt od Garmina, to może mieć tylko problem z wpięciem kabelka, bo dolna część Garmina nachodzi wtedy na mostek i nie zawsze jest z boku miesce żeby wsadzić wtyczkę micro USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...