Skocz do zawartości

[~3500zł] Specialized Crosstrail czy Radon Scart


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, jakiś czas temu miałem temat w którym już zdecydowałem się brać Cannondale'a z OLX'a jednak ktoś mnie uprzedził bez negocjacji ceny i straciłem okazję.

 

Problem w tym momencie wygląda następująco:

 

-mój wzrost = 187cm

 

Tutaj jest super Spec Crosstrail Elite Disc

 

http://olx.pl/oferta/rower-krosowy-fitness-specialized-crosstrail-elite-disc-28-rozm-l-CID767-IDe7lxJ.html

 

cena = 2500zł

 

Bardzo dobra z uwagi na stan roweru który jest naprawdę dobry patrząc po zdjęciach które dostałem na maila.

Istotny jednak jest fakt że producent na mój wzrost zaleca między 183-193cm rozmiar XL.

Ja jestem idealnie po środku owej rozmiarówki na XL'ce właśnie.

 

k7bn6S9.jpg

 

A model z OLXa jest L'ką niestety. No i martwi mnie fakt że rower mógłby się okazać za mały. Wasza opinia/doświadczenie z podobnym problemem? Brać L'kę?

 

Pod uwagę biorę również polecanego wcześniej świetnego Radona Scart'a 7.0

 

http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/

 

Cena sprowadzając z niemczech tj. około 3300. Świetny osprzęt ma.

 

 

Dylemat mam również odnośnie serwisu. Speca mam w Krakowie na miejscu salon, który służy wsparciem, natomiast Radona w PL a tym bardziej w Krakowie nie ma...

 

Nie biorąc modelu z OLX'a za tego Elite Disc'a będę musiał płacić 3600zł. Ewentualnie wersja Sport za 3k równe tyle że wtedy mocno lepszy osprzęt jest u Radona jednak.

 

Proszę o pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz u siebie salon Speca to proponuję ci podejść i przymierzyć się do takiego Crosstrail w rozmiarze L i XL , być może ta L ci przypasuje bo patrząc na geometrię Spec ma horyzontalnie dłuższą ramę niż Radon (ten z OLX wydaje się atrakcyjną ofertą) .

A nie bierzesz pod uwagę polskiej konkurencji ? Unibike Zethos GTS http://www.expertbike.pl/unibike-zethos-gts-2015-p-530.html lub Romet Orkan 5.0 http://allegro.pl/rower-romet-orkan-21-5-0-hydraulika-hit-i6003458387.html sprzętowi i cenowo wypadają zdecydowanie lepiej niż zagraniczna konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Romet Orkan 5.0 z 2015 roku ma najlepszy powietrzny amortyzator w swojej klasie jest nowy z dwuletnią gwarancją i kosztuje tylko 2300 zł w razie coś w nim Ci się nie spodoba to masz jeszcze kasę na podmiankę , a sam amortyzator powietrzy jest wart 900 zł siodełko Selle Royal Respiro Sport to kolejne 250 zł w Orkanie spokojnie można założyć opony 28''x2.0'' lub 29''x1.75'' nie w każdym crossie jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz u siebie salon Speca to proponuję ci podejść i przymierzyć się do takiego Crosstrail w rozmiarze L i XL

 

Tak też zrobię w weekend.

 

 

 

A nie bierzesz pod uwagę polskiej konkurencji ?

 

 

Byłem w salonie Rometa również bo jest akurat obok salonu Speca w Krk, lecz odradzano mi go z powodu ramy... gość coś mówił o tym że jest sztywna tam gdzie nie powinna i na odwrót. Coś takiego. Rzeczywiście dobra cena, ten Unibike wygląda ciekawie. Mam okrutny mętlik w głowie, nie znam się jakoś super na tych rowerach, raz się na coś zdecyduje a potem się wszystko diametralnie zmienia hehe :D sam już nie wiem... A dałbyś radę powiedzieć nieco więcej o tym Unibike'u? Wygląda ciekawie ale mało wiem o tej firmie i o ich jakości...

 

Co myślisz o tym? http://allegro.pl/unibike-zethos-nowy-rama-21-gwarancja-5-lat-i6015673607.html#thumb/1

 

 

 

Polecam Romet Orkan 5.0 z 2015 roku

 

 

Z całym szacunkiem i dziękuję za aktywność w moim temacie, lecz jak mi powiesz że nie jesteś przedstawicielem handlowym Rometa to Ci chyba nie uwierzę haha :D nie ma tematu w którym byś polecił cokolwiek innego  :icon_cool: a tak na poważnie, tak jak pisałem, odradzano mi Rometa z uwagi na ramę... byłem w salonie w Krakowie, oglądałem, w sumie na tym się skończyło bo gość się nie pofatygował z "w czym mogę pomóc", dobrze że raczył powiedzieć "do widzenia" jak wychodziłem xD Przyglądałem się Orkanowi, dobra cena z dobrym osprzętem ale się go przez te opinie obawiam i już prędzej bym się na Unibike'a zdecydował.

 

Kurcze no na początku przyszłego miesiąca tj. około tygodnia muszę mieć już rower. Nie zostało dużo czasu. Jak macie jeszcze jakieś spostrzeżenia lub pomysły dawajcie znać.

 

A co z tym Radonem i Specem ewentualnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet-a Orkan 5.0 będę polecać dopóki można go kupić za  mniejsze pieniądze niż inne cross-y z gorszym osprzętem , a może to jeszcze trochę  potrwać bo cross-y innych firm poniżej 5000 zł mają gorsze amortyzatory niż powietrzny SR Suntour NCX D RL AIR 700c , a Orkan-y 6.0 na Alfinie 11 są bezkonkurencyjne cenowo 3000zł do 4000zł to miej niż połowa ceny u konkurencji jak będę mieć jakieś problemy ze swoimi Orkanami to przyrzekam , że będę o tym pisać na forum i mówić w realu żeby to Romet poprawił , co do tych osób mówiących o kiepskich ramach Orkan to uważam , że mogą mieć problem to udowodnić :) mnie przynajmniej jeszcze przez prawie dwa lata to lata ;) a jak walnie po gwarancji to za 3 - 4 tysiące złotych będę miał co wybierać w ramach crossowych bo tańszych rowerów na Alfinie11 z dobrym amortyzatorem i tak nie ma i to nie tylko w kraju. Jestem Fanem Rometa mój pierwszy Romet to Wigry

P.S. napisałeś ''byłem w salonie w Krakowie, oglądałem, w sumie na tym się skończyło bo gość się nie pofatygował z "w czym mogę pomóc", dobrze że raczył powiedzieć "do widzenia" jak wychodziłem '' zapraszam do Szczecina miasto mniejsze i biedniejsze ale coś takiego mnie jeszcze nie spotkało w żadnym ze szczecińskich  sklepów rowerowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z http://www.dobrerowery.pl/giant-roam-0-disc?from=listing

Giantem? :D

 

Ceny naprawdę są podobne, ja już sam nie wiem której marki się chwycić... ten Roam 0 wygląda też ok.

 

No mi to już wszystko wygląda ok i mam wrażenie że wybieram tylko pomiędzy markami i wyglądem zewnętrznym. No ja już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij wybierać po jakości osprzętu bo jak chcesz mieć dobry zagramaniczny rower cross-owy to musisz zapłacić więcej niż 3500 zł  Radon Scart Light 10.0 to już jest wypas , a marka szału jeszcze nie robi  http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-light-cross/scart-light-100/ , a najlepszy crossowy Specialized z amortyzatorem za 7000 zł ma tylko skromny amortyzator SR Suntour NCX gorszy niż w Romecie za 2300 zł http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/multi-use/crosstrail/crosstrail-pro-disc#specs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, siedzę dobre 5 godzin porównując osprzęty teraz i doszedłem do wniosków:

 

Odrzucam marki Cannondale, Scott, Ghost, Trek i również wcześniej branego pod uwagę Radona...

 

Ten Spec w takim wypadku też ma niższej klasy osprzęt w porównaniu do swojej ceny tak mi się widzi.

 

Giant Roam 0? Sam nie wiem...

 

Nie znam się kompletnie ale porównuję typu Acera/Alvio<Deore<XT

 

I tylko to bo na innych komponentach się nie znam, może ktoś coś się jeszcze wypowie...

 

Unibike co czytam to są narzekania na ramę raz na czas, z tą ramą też poczytałem trochę przy Romecie

 

A co na przykład z tą propozycją?

 

http://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower_cube_nature_pro_2016_bialy/14223.779.1.1.pl.0.htm

 

Wygląda bardzo solidnie, dobry osprzęt w tej cenie? Cube ma pozytywną opinię ogólnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej przeglądasz ,czytasz, porównujesz tym większy mętlik robi ci się w głowie. Zrób zestawienie wszystkich modeli, które bierzesz pod uwagę , uszereguj w kolejności od najlepszego sprzętowo , podobnie zrób cenowo i wizualnie (według własnych spostrzeżeń) wyciągnij średnią . Przy takich porównaniach na pewno coś odpadnie i krąg się zawęża. Wówczas z pozostałymi robisz to samo i wyłaniasz finalistę :icon_wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony i na ramę nie narzekam. Wcześniej Romet dla mnie był tak jak dla większości mocno na nie. Ale raz zajrzałem do sklepu potem drugi , kilka podejść , przymiarka , dobra cena .... biorę , teraz nie żałuję. Narzekanie na Rometa jest takie trochę jak jojczenie na auta francuskie , wielu nie miało z tym styczności a powtarza zasłyszane opinie.

 

EDIT

A co do tego Cube to niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia - najniższy model hamulców shimano (do bezawaryjnych nie należą) . Generalnie polskie marki w kwestii cena/osprzęt wypadają najkorzystniej , ale nie demonizujmy - każdy model który wymieniłeś na pewno zaspokoi twoje potrzeby zastanów się tylko co jest dla ciebie najważniejsze ; osprzęt , cena , wygląd czy marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TurkucPodjadek chcesz kupić dobrego crossa do 3500 zł moja propozycja jest następująca , kupujesz Romet-a Orkan 5.0 z 2015 koku za 2300 zł jeździsz na nim z gwarancją jak coś Ci nie będzie pasować to za 1000 zł kupisz nową bardzo dobrą ramę i ją zmienisz , a trafiają się świetne okazje i za 1000 zł można kupić najwyższej klasy ramę z aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ostatecznie wybiorę pomiędzy Unibike Zethos GTS 2015 a Cube Nature Pro 2016

 

Zethos ma lepsze hamulce i parę innych rzeczy no i cenę lepszą, natomiast te opinie o ramach są podzielone, wizualnie gorzej wypada wg. mnie od Cube'a ale nie jeżdżę przecież na obrazku tylko na rowerze...

Cube ma dobre opinie, wyższa cena, nowszy rocznik, słabsze oprzyrządowanie szczególnie hamulce, mimo wszystko w 100% wystarczające moim zapotrzebowaniom.

 

Ciekawostka - rower w sierpniu będzie miał do pokonania 3700km. Oba powinny dać radę hmm?

 

Zethos to chyba najrozsądniejszy wybór, Cube natomiast ma w sobie to coś, i też nie jest zły. Tylko za moje "to coś" muszę dopłacać 300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss

 

spójrz na to:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/124679-rama-peknieta-rama-unibike-zethos/

 

naprawdę mocno podzielone są opinie na temat ram Unibike'a jak i Rometa, tak myślałem sobie że na trasie z ekwipunkiem gdy ma mi to pęknąć to ja dziękuję. Oczywiście zdaję sobie sprawę że każda rama może strzelić ale w innych markach z tego co widzę zdarza się to rzadziej? Poza tym producenci tacy jak Cannondale są pewniejsi swoich tam, dając przy tym na nie gwarancję...

 

Sam nie wiem czy nie zdecyduję się na klasę niższy osprzęt z ramą pewniejszego producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ Janusz159

W skrócie : lepszy napęd, mocniejsze hamulce ( niejeden MTB by się nie powstydził SLX ) i dla wygody blokada amorka w manetce.

 

@ TurkucPodjadek

Kross też zaliczył wtopę z ramami swego czasu, ale jakoś nadal się sprzedaje.

Unibike ma dość dużą dopuszczalną masę całkowitą 140 kg ( z tego co pamiętam ), więc może być niezłą propozycją dla ciężkich sakwiarzy.

A propos Cube, to zdania też są podzielone, a przegięciem są znacznie wyższe ceny w tym roku ( zresztą nie tylko u Cube ), bo chcą więcej, a w zamian dają mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss

 

Pewnie że tak, ale jakość producenta w tych przypadkach wydaje mi się że się troszkę różni.

 

http://www.isport.pl/rower-cannondale-quick-cx-2015-p-9803.html

 

Dla takiego przykładu 2 klasy niższe od Deore, i jedną od Alvio ale za to rama... Co z tymi Altusami, strzelają na trasach te przerzutki? Coś się z nimi dzieje niepożądanego? Pewnie też chodzi o mniejszą precyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale ma kiepski amortyzator RST Neon Pro to taki zwykły uginacz na sprężynie i z olejem 28,6mm za 250-300 zł hamulce też są biedne Shimano M355 , a jakość ram 6061 aluminium w rowerach za 3000 zł jest jednakowa dobre ramy Cannondale-a to koszt 1000 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałem już w 100% na osprzęt tylko na ramę, która ma dobre opinie w tych roweruch. Nie tyczy się to z kolei Rometa i Unibike'a. Nie jest to osprzęt przyspawany do roweru na stałe, w przyszłości jak coś mi nie będzie pasowało zawsze mogę wymienić. Nie jestem profesjonalnym kolarzem tylko amatorem jeżdżącym do pracy, i nie potrzebuję osprzętu za 10k zł bo mi to różnicy nie zrobi na drodze do pracy, tylko kieszeń mi opróżni. Myślałem nad Specem bo też słynie z dobrych ram jak i Cannondale, ale ceną jest jeszcze gorszy osprzęt przy tej samej wydanej kwocie.

 

Ten Cube to po prostu kompromis pomiędzy osprzętem i ramą oraz ceną, dostałem dobrą ofertę na dodatkowe oprzyrządowanie w cenie od jednego ze sklepów i prawdopodobnie w przyszłym tyg. dokonuje zakupu. Także w cenie 3300 mam nie tylko rower ale błotniki, bagażnik, koszyczki na bidony 2x. Dokupi się jeszcze licznik w przyszłości, rogi, nóżkę i nic więcej mi nie potrzeba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem profesjonalnym kolarzem tylko amatorem jeżdżącym do pracy
tylko ze poniżej jakiegoś poziomu to nie warto sprzętu kupować... skoro nie jesteś "profesjonalistą" to po co ci rama "bardziej renomowanej firmy" za której naklejkę płacisz milion procent marży? nigdy nei zrozumiem takiego toku myślenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w sierpniu jadę na wycieczkę z Krakowa do Hiszpanii - 3700km. Są ludzie którzy takie trasy robią na rowerach za 100 euro jak czytałem na forach zagranicznych i dojeżdżają, ja tylko nie chcę niespodzianki z ramą typu pęknięcie które mnie zostawi w dupie na środku trasy... A jak patrzę na popękane ramy Unibike'ów to mi ręce opadają...

 

Żeby nie było, nie wychwalam tego Cuba ponad inne rowery, uznałem go za wystarczający jak dla mnie kompromis, a na coś się trzeba zdecydować, i tak jak pisałem, czym więcej czytam i propozycji biorę pod uwagę, porównuję wszystko i nic, tym bardziej zdezorientowany jestem tak na dobrą sprawę.

 

I możecie pisać że do dupy pojadę na taką trasę z takim rowerem, że na taką trasę to tylko tower za 45tys zł bo są ludzie którzy tak twierdzą. I tego Cuba by wrzucili w worek z rowerami do jazdy po bułki z rana...

 

Gdyby nie ta wycieczka na uwadze, to nie kładł bym nacisku na ramę lepszej firmy niż gorszej. I wiem że nawet był polak który na Unibike'u Gobetrotterze przejechał dookoła świata, co nie zmienia faktu że po paru artykułach, opiniach, zdjęciach i opisanych przypadkach wyrobiłem sobie opinię o niektórych markach. Nie jest to podejście ignoranckie do sprawy bo od jakiegoś czasu dzień w dzień siedzę czytam i szukam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...