Skocz do zawartości

[Łańcuch single speed] Jaki wytrzymały łańcuch do single speed z hamulcem w pedałach


partyzan

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie wytrzymały łańcuch do roweru z przekładnią w piaście? Rok temu wymieniałem łańcuch i teraz po przejechaniu 1500km jest do wymiany. Czy taki przebieg to nie za mało biorąc pod uwagę że nie katuję jakoś specjalnie roweru, normalne dojazdy do pracy po mieście. Łańcuch jaki założyłem rok temu to shimano za ok 30 zł, niby przeznaczony do tej piasty, wymieniłem też tylną zębatkę a przednia wyglądała ok. Dodam też że nie jestem maniakiem masy i kilkaset gr w tą czy w tamtą nie robi mi różnicy, ważne żeby łańcuch był wytrzymały i w miarę niedrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymieniałeś bo przeskakiwał czy dlatego że się rozciągnął?

Rozciągnął się o ponad 1%(ponoć tyle to wartość graniczna),  nie wiem jak musiałby być rozciągnięty żeby przeskakiwał. Mam jeszcze pytanie o wpływ konserwacji łańcucha na jego zużycie. Niektórzy zalecają żeby co jakiś czas łańcuch ściągnąć i umyć ale ja tego nie robiłem, bo nie mam spinki. Czy mycie wydłuża żywotność czy to tylko estetyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni mówią że tak lepiej, ale inni że to tylko szkodzi bo wypłukać z wewnątrz łańcucha olej jest łatwo, gorzej go tam wprowadzić z powrotem, ja bym sobie tym nie zawracał głowy, single speed łańcuchy są wytrzymalsze od tych węższych bo nie ma przekosów i są grubsze, connex powinien ci długo służyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...