Skocz do zawartości

[1500] MTB Rambler 650b LTD- sensowna opcja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie będę ukrywał, do założenia konta skłoniło mnie poszukiwanie informacji o rowerze mtb, o którym nie mogę znaleźć opinii :)
Pokrótce- będzie to mój pierwszy zakup roweru od wielu lat. Celuję w mtb, chcę go używać głównie w lasach, polach i tym podobnych okolicach Łodzi, parę razy w roku na parodniowych wyjazdach w górki, pagórki i trudniejszy teren.

Po przejrzeniu niezliczonej ilości modeli, zainteresował mnie rambler 650B LTD (rama 19 cali)
http://allegro.pl/509zl-rower-romet-rambler-650b-ltd-grati-wyprz-i5970114803.html

Czemu on? Poszukuję roweru, który w obecnej konfiguracji dałby pojeździć spokojnie i zdecydować, w którą stronę iść- inwestowania w sprzęt, zmianie amora na powietrzny itp, czy pozostawienie obecnej konfiguracji. Ten wydaje mi się idealny (o ile oczy mnie nie mylą, taperowana główka ramy).

Co sądzicie o tym rowerze? Ewentualnie, co byście polecili i dlaczego w rozmiarze kół 27,5?
Wzrost- 184cm. Waga- wahania 85-95kg.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale oczy cię mylą i główka jest prosta - nie taperowana (w tym przedziale cenowym raczej nie znajdziesz ramy z taperm) . Przy twoim wzroście rama 19" a tym wypadku zdecydowanie lepiej dołożyć 200zł (skoro dopuszczasz ewentualną późniejsza rozbudowę) i kupić Ramblera 3.0 http://allegro.pl/rower-27-5-19-romet-rambler-3-0-mtb-2015r-w-wa-i5718998758.html - tu masz jako taki amor XCR (XCM to zwykły uginacz) , napęd 3x9 którego zbyt szybko nie musisz modernizować i podstawowe hamulce shimano które są łatwiejsze w obsłudze i z większą dostępnością części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ten 3,0 to rozsądniejsza opcja z tego co piszesz. Tylko nastawiłem się na taper, jeśli spodoba mi się bardziej wyczynowa jazda to przełknę późniejszy wydatek na sensowny amor, a tutaj nic z tego.
Hm, dodatkowo znalazłem LTD za 1200zł, trochę mi to komplikuje sprawę przy założeniu jako roweru na teraz i zmiany na taper.
Ewentualnie, co byście polecili z tańszych opcji z taperem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...